Kozmik Radyo & Haber

“MÜCADELEMİZE IŞIK TUTUYORLAR, ÖZLEMLE ANIYORUZ.”

“MÜCADELEMİZE IŞIK TUTUYORLAR, ÖZLEMLE ANIYORUZ.”
314 views
06 Mayıs 2022 - 14:55

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Türkiye Devrimci Gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 50’inci yıl dönümlerinde anma mesajı yayımladı.

“Demokrasiyi ve tam bağımsızlığı Türkiye halkına çok gören emperyalistler ve işbirlikçilerine karşı kurtuluş yolu arayan gençlerin, emekçilerin yolunu siyasi ve askeri darbe ile kesen 12 Mart faşizminin idam ederek katlettiği Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı saygı ve özlemle anıyoruz” diyen CHP Adana İl Başkanı Çelebi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Onlar, alacakaranlık bir vakitte, ‘Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!’, ‘Yaşasın İşçiler ve Köylüler!’, ‘Yaşasın Devrimciler!’ “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”diyerek veda ettiler. Onlar, aradan geçen yıllara karşın gençliğin ve ezilen Türkiye halkının yüreğinde ve bilincinde yaşamaya devam ediyorlar. Onlar da sadece Türkiye halkının değil, Ortadoğu’nun ve tüm dünya halklarının emperyalist kapitalist sistemin cenderesinden kurtuluş mücadelesinde etkili bir yer almak için en öne atıldılar. Bu yüzden emperyalist sisteme karşı verilen mücadelelerde esin kaynağı olmaya devam ediyorlar.”

Bu duygu ve düşüncelerle cesaretle attıkları son adımda ‘Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye’ diye haykıran, bu ülkenin vatansever evlatlarını; Hüseyin İnan, Deniz Gezmiş ve Yusuf Aslan’ı 50’inci ölüm yıldönümlerinde saygı ve hasretle anıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.