Kozmik Radyo & Haber

ÇÜTAD’ın 2021 Aralık Sayısı Yayında

ÇÜTAD’ın 2021 Aralık Sayısı Yayında
305 views
07 Ocak 2022 - 12:33

Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırmalar Merkezinin(ÇÜTAM) süreli yayınlarından olan ve yılda iki kere yayınlanan ÇÜTAD’ın (Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Dergisi), Aralık 2021 sayısı yayınlandı.

2016 yılından bu yana Türk Dili, Edebiyatı, Dil Bilimi, Türk Tarihi ve Sanatı, Türkçenin Öğretimi İle Türk Halkları ve Kültürleri alanlarında, bilimsel ölçütler içerisinde yılda iki sayı hâlinde, Prof. Dr. Deniz Abik’in editörlüğünde yayımını sürdüren ÇÜTAD’da yayımlanan tüm makaleler DOI (Digital Object Identifier) hizmetinden yararlanılarak, MLA (Modern Language Association),  SOBIAD Sosyal Bilimler Atıf Dizini ve TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen, Sosyal Bilimler alanlarındaki makaleleri bünyesinde toplayan bibliyokrafik / tam metin bir veri tabanı olan TR-DİZİN’de taranıyor.

Haziran 2022 Sayısı İçin Makale Kabulüne Başladı

Kuruluş yılından bu yana, yayımlanan çalışmalarla Türkoloji alanına katkı sağlayan ÇÜTAD, son yayımlanan Aralık  2021 (6.2) sayısıyla bilim dünyasına hizmet  vermeye  devam ediyor. ÇÜTAD’ın Aralık 2021 sayısında araştırma makaleleriyle Ali Doğaner, Başak Karakoç Öztürk, Betül Bayraktar, Caner Kerimoğlu, Cengiz Eken, Dilek Herkmen, Emel Nalçacigil Çopur, Engin Çetin, Esra Gül Keskin, Hüsnü Çağdaş Arslan, İnan Gümüş, Mehmet Akif Yalçınkaya, Murat Hasanoğlu, Nurtaç Ergün Atbaşı, Nurtaç Ergün Atbaşı, Samet Onur, Seda Uysal Bozaslan, Sedat Balyemez; derlemeleriyle Bedri Aydoğan, Cengiz Gökşen; çevirileriyle Gündoğan Alpay, Elmas Çokol Alpay, Şeyma Gezer ve tanıtma yazısıyla Muna Yüceol Özezen yer aldı. Haziran 2022 sayısı için makale kabulüne de başlayan ÇÜTAD’a aşağıdaki DergiPark bağlantı adresinden erişilebilir: https://dergipark.org.tr/tr/pub/cutad

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.