Kozmik Radyo & Haber

ADANA BAROSUNDA 9 AVUKAT TÖRENLE RUHSATNAMELERİNİ ALDILAR

ADANA BAROSUNDA 9 AVUKAT TÖRENLE RUHSATNAMELERİNİ ALDILAR
253 views
10 Aralık 2021 - 11:02

Adana Barosunda stajlarını başarıyla tamamlayan 9 avukat, Adana Adliyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle ruhsatnamelerini aldı. Törene Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Genel Sekreter Av. İlker Mengü, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Özcan Delihasan ve Av. Gül Yalçın Aslan ile avukatların aileleri, yanlarında staj yaptıkları avukatlar ve konuklar katıldı.

ÜLKEMİZ VE MESLEĞİMİZ ADINA MUTLUYUZ

Ruhsat törenimizde konuşan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, mesleğe adım atan avukatların başarılı olacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.  Av. Gökayaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz üzere 4-5 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılan TBB Olağan Genel Kurulu ve seçimlerinin ardından başkan ve yönetim değişti. Bu değişimden dolayı ülkemiz, mesleğimiz ve barolarımız için mutlu ve umutluyuz. TBB Başkanlığına seçilen Av. Erinç Sağkan döneminde baro birlik, barolarımızla işbirliği içinde birçok ortak projeye imza atacak. TBB Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen önceki dönem Baro Başkanımız Av. Veli Küçük’ün de seçilmesinden dolayı kutluyoruz. Mesleğimizin sorunları bir hayli fazla. Bu sorunların üstesinden hep birlikte el ele vererek gelebiliriz. Evet, mesleğimiz zor ve meşakkatli bir meslek. Aramıza bugün katılan meslektaşlarımın şuna inanmasını istiyorum; avukatlık mesleğinin gerektirdiği gerekli disiplin ve çalışma gösterildiği takdirde başarılı olmamaya imkan yoktur. Sizleri güzel bir gelecek bekliyor. Bugün aramıza katılan meslektaşlarıma hoş geldiniz diyor ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum.”

Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından yemin ederek cübbelerini giyip ruhsatnamelerini alan avukatlar şu isimlerden oluştu: Tuğba Güneş, Yasemin Akın, Ali Mat, Selen Belkız Kaman, Ezgi Şan, Halime Şahin, İrem deniz Değirmenci, Tuğba Yıldız, Gökçe Tandoğan.

Avukatlara cübbelerini ; Av. Süreyya Karagöl, Av. Semih Gökayaz, Av. Kağan Kaman, Av. Tunay İlkkılıç Av. Esma Başak Çömelek, Av. İlker Mengü, Av. Nevzat Elçi, Av. Özcan Delihasan, Av. V. Mert Kuşdemir ve Av. Caner Çelik giydirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.