Kozmik Radyo & Haber

ONUR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

ONUR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
280 views
18 Mayıs 2021 - 12:22

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti için bir dönüm noktası, onur günü olduğunu kaydetti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Türkiye Cumhuriyeti için derin anlamlar içeren, anlaşılması ve anlatılması gereken bir destanın adı olduğunu dile getiren Dr. Şevkin, tüm gençlerin bayramını kutladı, Atatürk, İsmet İnönü ve silah arkadaşlarını sevgi, saygı ve minnetle andı.

“GENÇLER ÖTELENMEMELİ”

Mustafa Kemal Atatürk’ün bir ulusun kurtuluşunu ve ardından gerçekleşecek yeni bir kuruluş destanını 19 Mayıs’ta başlattığını belirten Dr. Müzeyyen Şevkin, “Atatürk’ün gösterdiği yolda, ilke ve devrimleri ışığında genç nesillerimiz her alanda çağdaşlığa, yeniliğe, bilime ve değişime olan inançla daha çok çalışmalı, daha çok mücadele etmelidir. Ülkeyi yönetenler de Türkiye Cumhuriyeti’nin daha aydınlık bir geleceğe ulaşması için gençleri ötelemekten, ayrıştırmadan derhal vazgeçmelidir” dedi.
“YENİDEN DİRİLİŞİN ADI”

19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığını ve İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlattığını kaydeden Dr. Şevkin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’dan Samsun’a ayak basmasının üzerinden geçen 102 yılın büyük önem taşıdığını, geçmişten bugüne Atatürk ilke ve devrimlerinin çok iyi anlaşılması, anlatılması ve sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

“GURURLA KUTLUYORUZ”

Yokluk ve yoksullukla mücadelenin yanı sıra işgal altındaki bir vatanın Atatürk önderliğinde yeniden dirilişinin ve sonrasında kurulan Cumhuriyet’in çocuklara, gençlere armağan edildiğini anımsatan Dr. Şevkin, “102 yıl önce gençlerimizin fikrine, çalışkanlığına inanan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ülkemizi çağdaş, muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için mücadeleden taviz vermeyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’de gençlere her alanda daha çok yer açılmasının büyük önem taşıdığını ifade eden Dr. Şevkin, onurlu bir ulusun işgale karşı dik duruşunun, mücadelesinin kutsal kazanımı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı büyük bir gururla kutladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.