Kozmik Radyo & Haber

İyi Parti’den ÇGC’ye ziyaret

İyi Parti’den ÇGC’ye ziyaret
281 views
09 Şubat 2021 - 12:18

İyi Parti GİK Üyesi Ümmü Gülsüm Paksoy, İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ercan Atalay, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Hakan Şaşmaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

ÇGC Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarete; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Mutlu Mete ve A.Vahap Ünkat da katıldı.

İyi Parti’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Gül Paksoy; vatandaşın asıl gündeminin iş-aş ve geçim olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Genel Başkanımız Meral Akşener günlerdir çarşı-pazar dolaşarak esnafın ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor. Kime mikrofon uzatılsa ve hal-hatır sorulsa bin ah işitiliyor. Özellikle halkın en temel geçim maddelerinin yanına yanaşılmıyor. TUİK’in açıkladığı rakamlarla çarşı-pazardaki rakamlar çok farklı. İnsanımız yatağa yarı aç yarı tok giriyor. Pazarcı artıklarından geçinmek zorunda kalıyor.

İşsizlik had safhada. İşkur’un açıkladığı rakamlar bile korkunç düzeyde. Her üç gençten ikisi işsiz. Gençlerin en az yarısı iş arıyor. Yüzbinlerce insan da artık iş aramayı bırakmış durumda.

Esnafımız kepenk kapatıyor. Çiftçimiz kan ağlıyor. Ürettiğini satamıyor. İthalatla iç pazarı ele geçiren bazı çevreler, ülke kaynaklarını yabancı çiftçiye aktarıyor. Emekli, dul ve yetim geçim derdinde.

İyi Parti olarak vatandaşın derdine ortak olmak, sorunlarına çözüm üretmek için çabalıyoruz. Siyaset kurumu olarak vatandaşın yanında, kimsesizlerin kimsesi olmaya gayret ediyoruz.”

Paksoy; İyi Parti İl Yönetimi’nin çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, her partilinin halkla içiçe olup, partimizin politikalarını en iyi şekilde aktarmalarını istediklerini dile getirdi. Paksoy; özellikle son günlerde İyi Parti’ye olan üye kayıtlarının artmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ziyaretten mutluluk duyduğunu belirterek, siyasi partilerin sivil toplum örgütlerinin sorunlarına sahip çıkmasını, çözüm üretmesini, yerel basına destek verilmesini, gazetecilerin özlük haklarının ve sendikalaşma hakkının korunarak geliştirilmesi için her kesimden destek beklediklerini dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.