Kozmik Radyo & Haber

CHP’li Sümer internete erişim sorunlarını meclise taşıdı

CHP’li Sümer internete erişim sorunlarını meclise taşıdı
286 views
29 Ocak 2021 - 11:11

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, AdanaYumurtalık İlçesinin internet alt yapısı olmayan Narlıören – Asmalı ve Kırmızıdam mahallelerinde yaşanan internete erişim sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Sümer, “Adanamızın tüm mahallerinde interneti sorun olmaktan çıkarmak zorundayız.” dedi.

YURMUTALIK’TA İNTERNET ALT YAPISINA DESTEK ŞART

Orhan Sümer, “Bilindiği üzere Covid 19 salgını nedeniyle eğitim – öğretim evlerden ve online olarak devam etmektedir.Ancak bir çok öğrencilerimizin internete ve öğretim araçlarına erişim güçlüğü halen devam ediyor.Adana Yumurtalık İlçemiz Narlıören – Asmalı ve Kırmızıdam mahallelerimizde internet alt yapısı olmadığı için öğrencilerimiz ve aileler büyük problem yaşıyor. Bu konuda özellikle çocuklarımızın eğitim, öğretimden geri kalmaması için tüm siyasilerin ellerinden geleni yapması gerekir” dedi.

BÜYÜKŞEHİR ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

Orhan Sümer, “Adana Büyükşehir Belediyemiz bu sorunu çözmek için gerekli adımları atıyor.

Özellikle çocuklarımızın söz konusu olduğu her konuya çözüm üretiyor.  Ancak Ulaştırma Bakanlığının mahallerimize mutlaka çalışma gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Yüz yüze eğitime ne zaman geçileceğinin belli olmadığı bu dönemde öğrencilerimiz daha fazla mağdur edilmemelidir.” Dedi.

MİLYONLARCA ÖĞRENCİ MAĞDUR

Orhan Sümer, “Sadece Adana’da değil ülkemizin her bir ilinde öğrencilerimiz ve aileleri bir çok sıkıntı yaşıyor. İnternete ve internet araçlarına ulaşmak bu kadar zor olamamalı. Bu konuyla ilgili daha önce TBMM’ye öğrencilerin aldıkları bilgisayarla ve tabletlere vergi ödememesiyle ilgili Kanun Teklifi vermiştik. Çocuklarımızın internete erişimi için hepimiz elimizden geleni yapmak zorundayız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.