Kozmik Radyo & Haber

VALİ SÜLEYMAN ELBAN’DAN 10 KASIM MESAJI

VALİ SÜLEYMAN ELBAN’DAN 10 KASIM MESAJI
332 views
09 Kasım 2020 - 13:02

Adana Valisi Süleyman Elban, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Elban, yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“Çizdikleri yollarla milletlerinin kaderini değiştirip tarihe yön veren, adları milletleriyle özdeş, fani bedenleri ölüme yenik düşse de fikirleri ve idealleri sonsuza dek yaşayan eşsiz kahramanlar vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de çok yönlü kişiliği, siyasi ve askeri dehası, benliğinde barındırdığı tarifsiz vatan ve millet sevgisiyle tarihin adını altın harflerle not düştüğü şahsiyetlerden biridir.

Gazi Mustafa Kemal, her türlü imkânsızlığa rağmen bir milletin verdiği eşsiz istiklal mücadelesinin başkomutanıdır. Gazi Mustafa Kemal, küllerinden yeniden doğan bir milletin kurduğu cumhuriyetin ilk cumhurbaşkanıdır. Gazi Mustafa Kemal, kara tahta başında, aziz milletimizin başöğretmenidir. Gazi Mustafa Kemal, tüm dünyanın takdirini kazanan, mücadelesi mazlum milletlere örnek teşkil eden eşsiz bir liderdir. 

Hiç kuşkusuz onu tarihe istikamet çizen diğer komutanlardan, diğer liderlerden ayıran en önemli özelliği, milletine duyduğu inanç ve güvendir. Anadolu’da kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktığında dünyaya haykırdığı “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” sözü, bunun en büyük delilidir. Gazi Mustafa Kemal’in milletimize duyduğu bu sonsuz güven, önce İstiklal Harbi’mizi zafere, ardından yeni ve aydınlık hedeflere durmadan yürüyen cumhuriyete, müreffeh, güçlü ve tüm dünyada söz sahibi Türkiye’ye taşımıştır.

Bugün bizler deAtatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözünden hareketle, onu daha iyi anlamalı, emanetlerine sahip çıkmalı, fikirleri ve milletimize çizdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma ideali doğrultusunda yılmadan, yorulmadan çalışmalıyız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsiyetini genç dimağlara nakşetmeli, bundan yüz yıl önce ecdadımızın bu coğrafyada yaşadıklarını iyi tahlil etmeli, dünden geleceğe tuttuğumuz projeksiyonla, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolumuzu aydınlatmalıyız. Atatürk’ün en büyük eserim diyerek işaret ettiği “Cumhuriyetimizi”, karakteri bağımsızlık olan milletimizin her bir ferdiyle nice yüz yıllara, nice bin yıllara taşıma azmi ve kararlılığını göstermeli; kutlu medeniyet yolculuğumuzu emin adımlarla sürdürmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve kurtuluş mücadelemizin tüm isimsiz kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.