Kozmik Radyo & Haber

“Cumhuriyet zorluklarla kazanılmış bir zaferin öyküsüdür”

“Cumhuriyet zorluklarla kazanılmış bir zaferin öyküsüdür”
285 views
28 Ekim 2020 - 11:45

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Topuz mesajında şunları kaydetti:

“Samsundan başlayarak atılan ilk adımlar ile alevlenen milli mücadele, vatanın gelecek umutlarını körükleyen rüzgâr olmuştur. Bu rüzgâr Anadolu’nun en ücra köşesine kadar yayılarak birliktelik duyguları ile dil, din, ırk ayırt etmeksizin vatanın bütünlüğüne kast eden düşmanlara karşı Ulu Önderin izinden yürüyen yüce Türk milleti ordusunu canlandırmıştır.

Milletimizin azmi ve iradesi ile düşmana karşı en güçlü silahımız olan vatan sevgisi, birliktelik ile kuvvetlendirerek Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan zafer ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması sağlanmıştır.

Kuruluşunun 97. yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, bizlerin yarınlarına ışık, çocuklarımıza umut olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de nice zorluklar ile kazanılmış zaferlerin ödülü olarak gördüğümüz Cumhuriyetimiz, atalarımızdan devraldığımız şanlı bayrağımız ile birlikte aydınlık yarınlara daha heyecanlı bakmamızı sağlayacaktır.

Milletimizin en gururlu zaferi ve hediyesi olan Türkiye Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. yılını en içten duygularım ile kutluyor, bu zaferin baş mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milli mücadelede yer alan tüm şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnet ile yâd ediyorum. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.