Kozmik Radyo & Haber

CHP’DEN ADALET VE DEMOKRASİ İÇİN BİRLEŞTİREN BULUŞMALAR

CHP’DEN ADALET VE DEMOKRASİ İÇİN BİRLEŞTİREN BULUŞMALAR
353 views
01 Ekim 2020 - 15:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, hak, hukuk, adalet, eşitlik ve demokrasi mücadelesi veren siyasi partilerin temsilcileriyle bir araya gelip, siyasal iktidarın temel hak ve özgürlüklere, demokratik yaşama yönelik baskıcı politikalarına, halkı yoksullaştıran ekonomi yönetimine, yapboza dönüştürülen eğitim sistemine, toplumu ayrıştıran siyaset anlayışına karşı muhalefet bloğunu genişletecek adımlar atıyor.

TÜRKİYE’NİN ‘ADALET’E İHTİYACI VAR

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve il yöneticileri, ilk olarak HDP Adana İl Eş Başkanları Gülseren Tural, Mehmet Karakış ve il yöneticileriyle bir araya geldi. HDP’nin yargılanıp serbest kaldıktan altı yıl sonra aynı dosya kapsamında gözaltına alınan siyasetçileri için Tural ve Karakış’a dayanışma duygularını ileten Çelebi,  Türkiye’nin bugün en önemli ihtiyacının “adalet” olduğunu vurguladı.

HAK, HUKUK, ADALET MÜCADELESİ BÜYÜTÜLÜP ORTAKLAŞTIRILMALI

Siyasal iktidarın muhalif sesleri susturmak için her yolu denediğini dile getiren Çelebi, siyasal iktidarın toplumu ayrıştırıp, bölen, toplumsal barışı zedeleyen, halkı yoksullaştıran, temel hak ve özgürlüklerini kısıtlayan politikalarına karşı hak, hukuk, adalet, demokrasi için mücadele eden tüm kurum ve kuruluşların mücadeleyi büyütüp, ortaklaştırmasının önemine işaret etti.

AKP MUHALEFET PARTİLERİYLE BİR ARAYA GELME GELENEĞİNİ YOK ETTİ

Çelebi ve il yöneticileri hak, hukuk, adalet, eşitlik ve demokrasi mücadelesi veren siyasi partilerden Saadet Partisi’nin Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, İl Müfettişi Hasan Şaybak, İl yöneticileri Ahmet Beyaz, İsmail Camcı ve İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Beyaz’la da bir araya geldi.  Ülkenin ve toplumun geleceğini ilgilendiren konularda iktidarın muhalefet partileriyle bir araya gelmesinin AKP iktidarı dönemine kadar siyasi bir gelenek olduğunu anımsatan Çelebi, AKP iktidarının bu geleneği ortadan kaldırdığını vurguladı.

TÜRKİYE’NİN ORTAK AKILLA YÖNETİLMEYE İHTİYACI VAR

İktidarın “Her şeyi ben bilirim” anlayışının her alanda ağır sonuçlara neden olduğunun altını çizen Çelebi, “Bugün iktidarın bu anlayışı nedeniyle dış politikadan, eğitime, kültür-sanattan, virüsle mücadeleye kadar her alanda olumsuz bir tabloyla karşı karşıyayız. Türkiye’nin ortak akılla yönetilmeye ihtiyacı var. Önümüzdeki ilk seçimde ortak aklı hakim kılmak, toplumsal gerilimi ortadan kaldırıp, kitleleri barıştırmak, ekonomik sorunları çözüp halkımızın refah, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamak için hak, hukuk, adalet ve demokrasi paydasında mücadele veren tüm kurum ve kuruluşların önyargısız bir biçimde birlikte mücadelesine ihtiyaç var” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.