Kozmik Radyo & Haber

BAŞKAN HÜLYA ERDEM KATLEDİLEN SERAP’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN HÜLYA ERDEM KATLEDİLEN SERAP’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
355 views
30 Eylül 2020 - 15:03

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 26 yaşında öldürülen Serap’ın ailesini taziye evinde ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Dün Ceyhan’da yaşanan üzücü bir olayda baba ocağında, ayrılık aşamasında olduğu eşi tarafından bıçaklanarak hayatını kaybeden 2 çocuk annesi Serap’ın taziye evine Adana İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Aslı Cirit ve Ceyhan Belediyesi Birim Amirleri ile beraber giden Başkan Hülya Erdem Serap’ın annesi Nuran ve Babası Mahmut Kayadan ile uzun uzun sohbet ederek yaşanan elim olaydan dolayı üzüntü yaşadıklarını belirterek metanet diledi.

Başkan Hülya Erdem; “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Hülya Erdem; “Türkiye genelinde gün geçtikçe artan kadına karşı şiddet ve cinayet olaylarının durdurulması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Kadın cinayetleri maalesef ki Ceyhan’da da yaşanıyor. Kadınlarımıza karşı uygulanan şiddet olaylarına bir an önce dur diyebilmek için bütün kadınlar birlik olmalıyız. Kadınlarımızın şiddete maruz kalmalarını, hayattan koparılmalarını istemiyoruz. Gencecik 2 çocuk annesi Serap’ımızı  kaybetmenin üzüntüsünü ve acısını içimizde hissediyoruz. Tek temennimiz bu acıların tekrardan yaşanmaması  ve  Kadınlarımız için İstanbul Sözleşmesinin yürürlükte kalmasını bir kez daha vurguluyor, acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.