Kozmik Radyo & Haber

“3 ÖNCELİĞİM VAR”

“3 ÖNCELİĞİM VAR”
353 views
08 Eylül 2020 - 15:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çukurova Üniversitesi’ne (ÇÜ) rektör olarak atanan Prof. Dr. Meryem Tuncel, ilki bölgeyle güçlü etkileşim olmak üzere 3 önceliğinin bulunduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, hedefinde 3 önceliğin bulunduğunu söyledi. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) yönetimini makamında kabul ederek gazetecilerle bir süre sohbet eden Prof. Tuncel, “Her penceresinden bölgeyle etkileşim içerisinde olacak bir üniversitemiz olacak. Adana’daki iş dünyası ve eğitime destek veren kuruluşlardan kaynak sağlayarak tam burs teşvikiyle en başarılı öğrencileri üniversitemize kazandıracağız. Tasarruf edip araştırma çalışmalarına daha fazla kaynak ayıracağız. Bu 3 öncelikle başlayacağımız yolda dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmek için yürümeyecek, koşacağız” dedi.

Bilgi çağını yaşadığımız günümüzde haberleşme özgürlüğünün son derece önem kazandığına dikkat çeken Prof. Dr. Tuncel, “Gazetecilere saygımız sonsuz. Toplumda gerçekten çok önemli bir görevi üstleniyorsunuz. Dönemimde ÇGC dahil kurumlarımızla iş birliğinde çalışacağız. Emeklerinize sağlık” dedi.

ÜNİVERSİTE VE MEDYA İŞ BİRLİĞİ HALİNDE OLMALI

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de ÇÜ’nün güçlü bir sağlık kuruluşuna sahip olduğunu belirterek, “Pandemide sağlık cephesinde kaybettiğimiz doktor ve çalışanların şehit sayılması gerektiğine inanıyorum. Hepsi büyük özveriyle çalışıyor. Can kurtarıp can veren sağlıkçılarımızı bu süreçte biz şehit olarak değerlendiriyoruz. Ama bir yasayla bu statü onlara verilmeli” dedi. Esendemir, kamuoyunu bilgilendirme çerçevesinde ÇÜ ile medya kuruluşları arasında daha etkin bir iletişim süreci talep ederek, “Türkiye’nin medya alanında 5 kamu yararına dernek statüsünde bulunan ÇGC ile ÇÜ’nün farklı birçok projede işbirliği yapmasını arzu ediyoruz. Hepimizin hedefi Çukurova’yı daha yaşanabilir bir bölgeye dönüştürmek olmalı. Biz iş birliğine hazırız” diye konuştu.

Senato Salonu’nda gerçekleşen ziyarete ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Yönetim Kurlu Üyeleri ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz ve Prof. Dr. İlter Ünlükaplan katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.