Kozmik Radyo & Haber

Topuz:30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum

Topuz:30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum
360 views
28 Ağustos 2020 - 12:17

Başkan Topuz mesajında; “30 Ağustos 1922 de ulusun bağımsızlığı ve özgürlüğü için,  yüce milletimizin ve Türk ordusunun işgalci güçlere, son ve kesin darbeyi indirerek mücadelenin başarı ile sonuçlanmasını sağlayan, yunanların denize döküldüğü, Türk ordusunun büyük taarruz ile tarihe iz bıraktığı unutulmayacak mücadele örneklerinden biridir.

Nice şehit kanları ile sulanmış vatan topraklarımızın atalarımızdan aldığımız emanet, çocuklarımıza bırakacağımız miras olarak görerek bu vatana verilecek her türlü zarar karşısında tarihimizi hatırlayarak mücadelede her zaman var olacağız.

Tarihe kazınmış bu başarıyı Korona Virüsü sebebi ile birlikte kutlayamasak ta, bu başarının coşkusunu içimizde evlerimizde ve virüs tedbirleri kapsamında içtenliğimizle hatırlayacak ve hatırlatacağız.

Büyük Taarruz ile birlikte başlayan mücadele sonucunda Türkiye Cumhuriyetimizin temelleri atılmış, göğüs göğüse çarpıştığımız nice milletin bugün saygı ile baktığı bir ulus haline gelmemizi sağlamıştır.

Türkiye Cumhuriyetimizin ve Yüce Türk milletinin birlik ve beraberlik ile verdiği bu mücadele sonucunda elde edilen zaferi bizlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranlarımız ile anıyor 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum. “ Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.