Kozmik Radyo & Haber

“ Evlilik yardım ve destekleri artıracağız”

“ Evlilik yardım ve destekleri artıracağız”
95 views
01 Mayıs 2023 - 11:31

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Millet İttifakının iktidarında, kadın haklarının korunmasını öncelikli tutan bir politika izleyeceklerini belirtti. Gürer, evlilik yardımı ve desteklerini ise güçlendirerek yaygınlaştıracaklarını açıkladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği yerleşim birimlerinde, toplumun tüm kesimlerinin yanısıra,  kadınlar ve gençlerin de yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Köy ve kasaba gezilerinde düğün ve nişan törenlerine de katılan Gürer genç çiftlere mutluluk dilerken daha güzel günlerde mutlu yaşam diliyor.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında ve Millet İttifakının iktidarında kadın ve gençlere yönelik hayata geçirecekleri projelerde ilgili açıklamalarda  da bulunuyor.

KADIN, AİLE VE ÇOÇUK BAKANLIĞI 

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 14 Mayıs seçimlerini ardından işbaşına geldiklerinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını, “Kadın, Aile ve Çocuk Bakanlığı” şeklinde yeniden yapılandıracaklarını da açıkladı.

Gürer, özellikle yaz aylarında yoğunlaşan düğün ve nişan törenlerinin günümüz koşullarında önemli bir  mali yük getirdiğini  ,evlilik kararı veren gençlerin yanında olup onların düğün masrafının düşürecek düzenlemeler sağlayacaklarını ifade etti.

KADINLAR SORUNLARI ÇÖZECEGİZ  

CHP Milletvekili Gürer, “ kadınların sorunlarını biliyoruz.Genç,öğrenci,tarım ve fabrika işçisi ve farklı alanlarda ev bütçesine katkıda bulunmaya çalışan kadınların haklarını geliştirip yanlarında duracağız. Mobingin önünü keseceğiz. Aile sigortasını uygulamaya geçireceğiz.Cinsiyet eşitliğini esas alarak parlamento, yerel yönetimler, siyasi partiler ve kamu kurumlarında kadınların karar ve yönetim süreçlerine katılımını destekleyecek, kadın haklarının korunmasını öncelikli tutan bir politika izleyeceğiz” dedi.

DESTEKLEMELER KADINLARIN LEHİNE OLACAK 

Girişimcilikle ve istihdamla ilgili sağlayacakları destekleri ve teşvikleri kadınlar lehine olacak şekilde güçlendirerek ve farklılaştırarak kadın girişimciliğinin önünü açacaklarını anlatan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Kadına Yönelik Şiddetle Toplumsal Mücadele Seferberliği başlatacak, şiddetin her türüyle ilgili ‘Önleme, Koruma, Kovuşturma ve Destek Politikaları’ başlıklarında etkin çözümler uygulayacağız. Temel ihtiyaç olan kadın hijyen ürünleri üzerindeki vergi yükünü azaltacağız” diye konuştu.

EVLİLİK YARDIMI 

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kamu ve özel sektörde çalışan kadınların idari izinli sayılmasını sağlayacaklarını kaydeden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Evlilik öncesi eğitimler, aile danışmanlığı ve boşanma süreci danışmanlığı gibi hizmetleri yaygınlaştıracağız. Evlilik yardımı ve desteklerini güçlendirerek yaygınlaştıracağız. Genç çiftler evlilik ile borç altına girip sorunlu yaşatmalarının önüne geçip evliliğin sorunlarını aşacak politikalar üreteceğiz ” açıklamasında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.