Kozmik Radyo & Haber

“Gençlerin geleceği çalınmasın diye kapılarını çalıyoruz”

“Gençlerin geleceği çalınmasın diye kapılarını çalıyoruz”
79 views
24 Nisan 2023 - 12:12

Adana’da ilk kez oy kullanacak olan 50 bine yakın genç seçmene Kemal Kılıçdaroğlu’nun mektubunu ulaştıran CHP Seyhan gençliği, sahada da Millet İttifakı’nın vaatlerini seçmenlere anlatıyor.

“GENÇLER GELECEĞİ İÇİN SAHADA”

Seçim çalışmalarını sahada aktif bir şekilde yürüten Seyhan Gençlik Kolları, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere mektubunu ulaştırıyor. CHP Seyhan Gençlik Kolları Başkanı Av. Orkun Parsak, ilk kez oy kullanacak olan genç seçmeni evlerinde ziyaret ettiklerini kaydederek, “Gençlerin geleceği çalınmasın diye kapılarını çalıyoruz. Onlara 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun mektubunu iletiyor, hatırlarını soruyoruz. Gençlerin geleceğe olan kaygılı bakışını milletin iktidarında umuda çevireceğiz. Genç seçmenler bize inanıyor. Biz de gençlerin geleceklerine sahip çıkacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

“HEM OY KULLANACAK HEM DE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Kendisinin bir avukat ve Seyhan İlçe Seçim Kurulu Üyesi olduğunu hatırlatan Parsak, “Şimdiye kadar sandık başında edindiğimiz tecrübeleri gençlere anlatıyoruz. Seçim ve sandık güvenliği seçimin en kritik eşiği. Bu yüzden geniş bir ekiple gençleri kendi gelecekleri için oy kullanmaya davet ederken bir yandan da sandıklara sahip çıkmaya çağırıyoruz. Halkın iradesinin en şeffaf ve demokratik bir biçimde ortaya çıkması için önce oy kullanacağız ardından da oylarımıza ve sandıklara sahip çıkacağız” diye konuştu. Parsak, oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğu kadar, oylara sahip çıkmanın da her birey için demokrasiye karşı bir sorumluluk olduğunu kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.