Kozmik Radyo & Haber

SEÇİM SANDIK GÜVENLİĞİ AVUKATLARA EMANET

SEÇİM SANDIK GÜVENLİĞİ AVUKATLARA EMANET
94 views
18 Nisan 2023 - 10:26

Adana’nın önde gelen hukukçularından Avukat Selim Aslan, Av. Hüseyin Karadağ ve Av. Kağan Mehmet Tağman tarafından yaklaşan seçimlere az bir süre kala meslektaşlarına son hukuki bilgilendirmeler yapılarak adayların ve seçmenlerin haklarını koruyacak önemli bilgiler açıkladılar.

Asrın felaketiyle ilgili yaralar sarılmaya çalışılıp yasal süreç de devam ederken, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine dair çalışmalar var. Siyasi Partilerin Milletvekillerinin belirlenmesinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı seçimleri çalışmaları da sürüyor. Bu doğrultuda seçim günü sandıkların güvenliği ön plana çıkmış durumda. Bu konuda seçim günü olması gerekenler, dikkat edilmesi gerekenler, oy kullanma esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar hatta itirazlar konusunda seçim kanunuyla belirlenmiş kurallar ele alınıyor.

Bu konuda Av. Selim Aslan, Av. Hüseyin Karadağ ve Av. Kağan Mehmet Tağman ve ekibi, meslektaşlarına seçim kanunu ve seçim güvenliğini kapsayan konular hakkında bilgilendirmeler yaparak önemli bir çalışmaya imza attı.

Hukukçuların yoğun ilgi gösterdiği toplantının bir bölümüne Adana İyi Parti il Başkanı Birol Büyüköztürk ve Adana İyi Parti İl Genel Sekreteri Av. Veysel Yıldız böylesine öneme haiz bir toplantı gerçekleştirerek seçim güvenliğine hassasiyetlerinden dolayı meslektaşlarına teşekkür ettiler.

Avukat Selim Aslan toplantı ile alakalı açıklamasında; “Etkinliğimizde seçim hukukunu ve bu kapsamda yapılan değişiklikleri ele alarak, seçimde sandık güvenliği için bilinmesi gerekenleri belirtip görüş alışverişinde bulunduk. Seçimler Ülkemizin geleceği için önemli bir basamaktır. Seçimler milli menfaatimizdir. Bu doğrultuda yaptığımız bu bilgilendirme toplantımızın gerekli ve isabetli olduğuna dikkat çekiyoruz. Meslektaşlarımızın da gösterdikleri ilgi memnuniyet vericidir. Hukukun savunucusu biz Avukatların seçim sandık güvenliğinin teminatı olmak yolunda bilgilerimizi ve seçim hukukundaki değişiklikleri ele alarak bizler için kutsal olan oylarımızı güvene alma yolunda adım atmış olduk.” İfadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.