Kozmik Radyo & Haber

ULUBATLI HASAN MAHALLESİ’NDE YIKIM DEVAM EDİYOR

ULUBATLI HASAN MAHALLESİ’NDE YIKIM DEVAM EDİYOR
102 views
03 Nisan 2023 - 14:36

Yüreğir Belediyesi’nin madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde başlattığı dönüşüm kapsamında kamulaştırılan binalar tek tek yıkılıyor.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, göreve geldiğinde verdiği sözü hatırlatarak; “Ya Ulubatlı Hasan beni alır ya Ulubatlı Hasan’ı ben alırım demiştim. Elhamdülillah çok güzel bir şekilde ilerliyoruz.” dedi

Yüreğir Belediyesi’nin adı sık sık madde bağımlılığı ve uyuşturucu haberleri ile gündeme gelen Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde olumsuzlukların giderilmesi ve daha sağlıklı bir yaşam alanının oluşturulması için başlattığı dönüşüm hamlesi devam ediyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile işbirliği halinde devam eden dönüşüm kapsamında ilk etap yıkımların sonuna gelindi. Çalışmalar sonucunda aralarında madde bağımlılarının kullandığı metruk binaların da bulunduğu bölge ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülecek.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, “Yıllardan beri kangren haline gelmiş ve habis bir ur gibi bağrımıza saplanmış bir bölgeyi temizlemenin onuru ve gururunu yaşıyoruz. Hemşehrilerimizin desteği ile Allah nasip ederse çok yakın bir zamanda buradaki kötü görüntülerden kurtulmuş olacağız” diye konuştu.

Bakanlığın da desteği ile ilk etapta 6 bin metrekare alanda kamulaştırma çalışmalarının yapıldığını belirten Başkan Kocaispir şöyle devam etti: “Şu anda yıkım işlemleri gerçekleşiyor. 28 evi ilk etapta yıkıyoruz. Hemen akabinde 10 bin metrekarelik bir alanı da kamulaştırmış olacağız. Böylece burada yaklaşık 16 bin metrekarelik bir rezerv alan kazanmış olacağız. Göreve geldiğimde ‘Ya Ulubatlı Hasan beni alır ya Ulubatlı Hasan’ı ben alırım’ demiştim. Elhamdülillah çok güzel bir şekilde ilerliyoruz. Çok yakında bu alanda insanlarımızın güzel bir şekilde vakit geçirecekleri peyzaj alanları, sosyal donatılar oluşturmak istiyoruz. Allah yardımcımız olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.