Kozmik Radyo & Haber

Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Etüt Çalışmaları Yapıldı

Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Etüt Çalışmaları Yapıldı
112 views
23 Mart 2023 - 11:49

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın girişimi, Adana Milletvekili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun oluruyla yüzme havuzunun yeniden düzenlenme çalışmalarına Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün teknik ekibi ve belediyenin mimarları birlikte etüt çalışmalarına başladı.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun kış aylarının sert geçmesi, yaz aylarında ise aşırı sıcaktan etkilenmesi sonucu kullanılamayacak duruma gelmişti. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın talebi üzerine ilçeye gelerek incelemelerde bulunan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, gerekli ön çalışmaların yapılacağı müjdesini vermişti.

İHALE ÖNCESİ ETÜT ÇALIŞMASI YAPILDI

Pozantı’ya yeniden gelen Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve teknik ekibi, ihale öncesinde Pozantı Belediyesi teknik ekibi ile bir araya gelerek teknik alt yapı çalışmaları yaparak yüzme havuzunda bazı incelemelerde bulundular.

 

HAVUZUN ÜZERİ KAPATILACAK

Yapılacak çalışma sonrasında üzeri kapatılacak olan yarı olimpik yüzme havuzuna ısıtma sistemi yapılacak ve artık kış aylarında da kullanılabilecek. İyileştirmelerin yanında portatif çocuk havuzu da olacak. Soyunma odası ve duş alanlarının artırılacağı ve daha modern hale getirilecek olan yarı olimpik yüzme havuzu, artık yılın on iki ayında gece ve gündüz hizmet verebilecek duruma getirilecek.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Adana Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Değerli Dostum Sayın Muzaffer Çintimar ve beraberindeki teknik personel ile Pozantı Belediyesi Teknik Personellerimiz ile birlikte yerinde değerlendirme ve proje revizyonlarını istişare ederek karara bağladık. İnşallah yakında yapılacak ihale sonrası ısıtma sistemli portatif çocuk havuzlu muhteşem bir eseri daha Pozantı’mıza kazandırmış olacağız. Bu güzel projenin dönüşmesi ve yapımı için talebime desteğini esirgemeyen Adana Milletvekilimiz Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Jülide Sarıeroğlu Hanımefendi başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na şahsım ve Pozantı halkımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

HALI SAHA İÇİN MONTAJA BAŞLANACAK

Yüzme havuzunda yapılan incelemeler sonrasında Zafer Mahallesinde bulunan ve yenilenecek olan Halı Saha zemininde de inceleme yapan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, ekiplerin gerekli çalışmayı yaparak son aşamaya geldiğini ve ilerleyen günlerde montaj için geleceklerini belirterek şimdiden “Pozantılılara hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.