Kozmik Radyo & Haber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Basın Bülteni

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Basın Bülteni
82 views
08 Mart 2023 - 11:42

Sadullah Kısacık: “Sevgileri ve emekleriyle dünyamızı güzelleştiren ve geliştiren tüm kadınlarınızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Toplumsal hayatta kadının rolü ve yerine vurgu yapan Kısacık amesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgileri ve emekleriyle dünyamızı güzelleştiren ve geliştiren tüm kadınlarınızın, ülkemizin her alanında eşitlik ve adaletle, daha katılımcı bir hayata erişmeleri dileklerimle Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun. Şu hususu unutmayalımki; kadınlar, sahip oldukları becerileri, bilişsel farkındalıkları, annelik hissiyatları, kucaklayıcı merhametleriyle, afet ve kriz dönemlerinde katkı sağlayıcı roller üstelenen güçlü aktörlerdir. Kadınlarımızın bu rolleri başarıyla üstlendiklerine, özellikle,  Milli Mücadelemiz’deki fedakar ve kahramanca girişimleriyle tarih şahittir. Geçmişte olduğu gibi bugün de kadınlarımız aynı özveri ve fedakarlığı yaşadığımız büyük deprem afetinde yaralarımızın sarılması için göstermektedir. Üzücü olan durum şudur ki; maalesef bu denli fedakar olan kadınlarımız, gündeme daha çok kendilerine uygulanan şiddet olaylarıyla gelmekte.

DEVA Partisi kadroları olarak, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde ülkemizin ve toplumumuzun sorunlarına çözüm üretmeye çalışırken kadınlarımızı da unutmadık. Sosyal yaşamda, iş hayatında, sporda, sanatta ve en önemlisi siyasette kadınların varlığı herkes için bir fırsattır. ‘Siyaset, sadece erkeklere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir’, diyerek kadınları siyasete teşvik eden Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, siyasetin ruhunun kadınlarla birlikte olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

Toplumumuzun sağlam temeller üzerinde inşa edilmesinde ve sağlıklı gelişim göstermesinde kadınlarımızın öneminin farkındayız. Bu sebeple kadınlarımızın sorunlarını ve çözümlerini ifade ettiğimiz ‘Kadın Eylem Planımız’ ile DEVA iktidarında ‘Kadın Varsa Çözüm Var’ ifademizle kadınlarımızı; ‘Yoksunluk Yoksulluk ve Şiddet Sarmalından’ çıkartacak, üretime ve iş gücüne etkin katılımlarını sağlayacak, eşit fırsat ve haklarla, karar ve yönetim süreçlerinde yer almalarını daha aktif bir hale getirecek, yaşam kaliteleri daha yüksek bir hayata ulaştırmaya çalışacağımızı ilan ettik. En önemlisi de kadından sorumlu bakanlık kurarak, cinsiyete duyarlı bütçe sistemi ile yoksul kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın sorunlarına yönelik mali çözüm uygulamalarını hayata geçireceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.