Kozmik Radyo & Haber

SEYHAN’DA DAYANIŞMA “DEPREMZEDE YARDIM ÇARŞISI” İLE SÜRÜYOR

SEYHAN’DA DAYANIŞMA “DEPREMZEDE YARDIM ÇARŞISI” İLE SÜRÜYOR
90 views
22 Şubat 2023 - 11:09

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin hemen ardından tüm tesislerini halka açıp, depremde zarar gören yurttaşlar için tüm olanaklarını seferber eden Seyhan Belediyesi, diğer illerden Seyhan’daki yakınlarına sığınan depremzede yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak ‘Depremzedelere Yardım Çarşısı’nı hizmete açtı.

DİĞER KENTLERDEN GELEN DEPREMZEDELER İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

Depremin ağır hasar verdiği diğer illerden Seyhan’daki yakınlarına sığınan depremzedeler, ihtiyaçlarını ücretsiz olarak Seyhan Belediyesi Depremzedelere Yardım Çarşısı’ndan karşılıyor.

TEMEL İHTİYAÇ ÜRÜNLERİ ÜCRETSİZ OLARAK SUNULUYOR

Hayırsever yurttaşların katkılarıyla Yaşar Kemal Kültür Merkezi içerisinde oluşturulan Yardım Çarşısı’nda kadın, erkek ve çocuk kıyafetleri, ayakkabı, çocuk bezi, bebek maması, battaniye, hijyen maddeleri gibi temel ihtiyaç ürünleri depremzedelere ücretsiz olarak sunuluyor.

HAYIRSEVERLERİN BAĞIŞLARIYLA OLUŞTURULDU

Depremin neden olduğu zorlukların ve yol açtığı yaraların dayanışmayla aşılabileceğini dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Depremzedelere Yardım Çarşısı’nın hayırseverlerin bağışlarıyla oluşturulduğunun altını çizdi.

Başkan Akay, “Seyhan belediyesi olarak ilçemizde yakınlarına sığının depremzedeler yardım etmek amacıyla bir Depremzedelere Yardım Çarşısı oluşturduk. Burada ihtiyaç sahipleri, mevcut ürünlerimizden temin edebilecekler. Tabi bütün bunlar hayırsever yurttaşlarımızın katkılarıyla sağlandı ve önümüzdeki süreçte de bunların devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

ZOR GÜNLER DAYANIŞMAYLA AŞILACAK

Dayanışmaya katkı vermek isteyen yardımseverlerin Yaşar Kemal Kültür Merkezi içerisindeki Depremzedelere Yardım Çarşısı’na başvurabileceğini kaydeden Başkan Akay, “Bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız. Hiç kimsenin kendisini yalnız hissetmesine izin vermeyeceğiz. Seyhan Belediyesi olarak tüm olanaklarımızla halkımızın hizmetindeyiz. Diğer illerden Seyhan’daki yakınlarına sığınan depremzedeler ile yardımseverler arasında köprü görevi gören Depremzedelere Yardım Çarşısı’na bağış yapmak isteyen yurttaşlarımız 444 01 91 nolu çağrı merkezimizi arayabilir ya da 0501 707 01 01 nolu whatsapp hattımızdan belediyemize ulaşabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.