Kozmik Radyo & Haber

“İnfaz koruma memurları güvenlik hizmetleri sınıfına dahil edilmeli”

“İnfaz koruma memurları güvenlik hizmetleri sınıfına dahil edilmeli”
91 views
14 Aralık 2022 - 11:05

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, infaz koruma memurlarının ‘güvenlik hizmeti sınıfına dahil edilmesi için’ Kanun Teklifi hazırladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinde, İnfaz koruma memurlarının, suç işlemiş kişilerin cezalarının uygulandığı cezaevlerinde çalışan, hükümlülerle bire bir ilgilenen ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olan kişiler olduğuna dikkat çekti.

ÇALIŞMA ŞARTLARI AĞIR

CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, hükümle bireylerin, topluma tekrar uyum sürecinin hızlandırılması adına çeşitli faaliyetlerde bulunmalarına yardımcı olan infaz koruma memurlarının, çalışma ortamları ve şartlarının hem fiziki hem ruhsal yıpranmalarının hızlanmasına neden olan birçok olumsuzluğun yaşanmasına elverişli olduğuna dikkat çekti.

HAK KAYBI YAŞIYORLAR

İnfaz koruma memurlarının çalışma şartları ve üstlendikleri sorumluluklar son derece ağır olduğuna da vurgu yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “İnfaz koruma memurları zor şartlar altında görevlerini icra ederken sayıları da her geçen gün artmaktadır. Sözleşmeli ve kadrolu olarak istihdam edilen ceza infaz memurlarının çalışma koşullarına bakıldığında emniyet hizmetleri sınıfında görev alan kamu personelleriyle benzerlik göstermesine karşın diğer emniyet mensuplarıyl

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.