Kozmik Radyo & Haber

Yenilenen sinema sokağı Yüreğir’e çok yakıştı

Yenilenen sinema sokağı Yüreğir’e çok yakıştı
138 views
06 Aralık 2022 - 14:20

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, sokak sağlıklaştırma çalışmalarında sona yaklaşılan Sinema Sokağı’nda incelemelerde bulundu.

Adana’da bir zamanlar yaz akşamların vazgeçilmez aktivitesi olan yazlık sinemaların Yüreğir’deki en bilinen adresi ‘Eski Sinema Sokağı’nda Yüreğir Belediyesi’nin başlattığı sokak sağlıklaştırma çalışmaları tamamlanmak üzere.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, son olarak kaldırımları yenilenen ve sıcak asfalt dökülerek yol çizgileri çekilen sokakta incelemelerde bulundu. Esnafla sohbet eden Başkan Kocaispir, baştan aşağı yenilenen sokağın yeni yüzü ile Yüreğir’e çok yakıştığını belirterek, çalışmaların tamamlandığında Yüreğir’in yeni bir cazibe merkezi kazanacağını dile getirdi.

Yüreğir Belediyesi Tesisler Müdürlüğü tarafından yürütülen sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında restore edilen 450 metre uzunluğundaki sokakta 80 binanın cephe tadilatları yapılarak birbirine uyumlu renklerle boyandı. 28 binada tente, 34 dükkânda ise tabela çalışması yapıldı. Enerji hatları yer altına alınan sokakta altyapı da tamamen yenilendi.

Türk Sineması’na damga vuran ve hafızalara kazınan film sahnelerinin yer aldığı duvar boyama çalışması ile süslenen sokak şimdiden görenleri hayran bırakıyor. Yavuzlar ve Akıncılar Mahallelerinin ortak değeri olan sinema sokağındaki restorasyon söve çalışması ile son bulacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.