Kozmik Radyo & Haber

“Coşkuyla değil buruk kutlanıyor”

“Coşkuyla değil buruk kutlanıyor”
140 views
26 Kasım 2022 - 10:35

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, diş hekimleri ile ağız ve diş sağlığı çalışanlarının sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Ekonomik kriz nedeniyle yurttaşların ağız ve diş sağlığı için gereken adımları atamadığına dikkat çeken Barut, “Her 10 ağız ve diş sağlığı çalışanından 8’i de gündelik yaşamın devamı için borçlanmak zorunda. Bu sorunları mutlaka çözmeliyiz” dedi.

“KRİZ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINI DA VURDU”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Dünya Diş Hekimliği Günü ile Ağız Diş Sağlığı Haftası hakkında konuşan Ayhan Barut, diş hekimleri ile ağız ve diş sağlığı çalışanlarının günlerini coşkuyla değil buruk bir şekilde kutladığını bildirdi. Ekonomik krizden kaynaklı yaşanan sorunlara işaret eden Barut, “Her 10 ağız ve diş sağlığı çalışanından 8’i gündelik yaşamın devamı için borçlanmak zorunda. Ekonomik kriz nedeniyle yurttaşlarımız da ağız ve diş sağlığı için gereken adımları atamıyor” diye konuştu.

“TEDAVİ DEĞİL TANI İÇİN BİLE SÜRE YETERSİZ”

Ağız ve diş sağlığı alanındaki problemlere dikkat çekerek çözüm isteyen Ayhan Barut, şunları dile getirdi:
“Ağız ve diş sağlığı çalışanlarının yüzde 81.4’ü bakanlıkça belirlenen hasta bakım sürelerini yetersiz buluyor. Muayene için 10 dakikalık süre bırakın tedaviyi, tanı için bile yetersiz. Türkiye’de ağız ve diş sağlığı alanında üniversite sayısı çok fazla. İstihdam sorunu büyürken, eğitim ile saha pratiği uyumsuz halde. Ekonomik kriz nedeniyle yurttaşlarımız ağız ve diş sağlığı için gereken adımları atamıyor. Bu gerçekler ışığında diş hekimlerimizin, ağız ve diş sağlığı çalışanlarımızın haftasını kutluyor, sorunlara çare bulunmasını istiyoruz!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.