Kozmik Radyo & Haber

Karayusuflu Mahalle Merkezi ve Merkez Park’ın temeli atıldı

Karayusuflu Mahalle Merkezi ve Merkez Park’ın temeli atıldı
116 views
07 Kasım 2022 - 9:56

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi’nce yapılacak Karayusuflu Mahalle Merkezi ve Karayusuflu Merkez Park’ın temel atma töreni, yoğun katılım ve coşkuyla gerçekleşti.

Törene Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, CHP kadın ve gençlik kolları başkanları, Millet İttifakı’na bağlı siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve bölge halkı katıldı.

İNSANLARIMIZIN UZUN YILLARDIR BEKLEDİĞİ HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Halka hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, batmış bir belediyeyi devraldıktan sonra, milletin parasını çok iyi kullanarak, mali disiplin sağlayarak ve gece gündüz çalışarak adeta bir mali mucizeye imza attıklarını belirtti. Yıllık geliri 1 milyar 100 milyon liradan, 4 buçuk milyar liraya çıkardıklarını, 4 buçuk milyar liralık borcu da aşağıya çektiklerini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Devasa hizmetler yapıyoruz ve bunları borçsuz gerçekleştiriyoruz. Millet İttifakı iktidar olduğunda her kesimin yüzü gülecek. Bugün iki hizmetimizin temelini attığımız yerde insanlarımızın 50 yıllık altyapı, üstyapı sorunları vardı. Sorunlar bizimle birlikte çözülüyor. Biz Adana’nın dört bir yanında, bize oy verilip verilmediğine bakmaksızın hizmet ediyoruz. Yönetici; halk arasında ayrım gözetmeden hizmet etmek zorundadır. Bugün burada, verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

DAYANIŞMA İÇİNDE HALKIN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ

CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Orhan Sümer’in ardından söz alan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da kırsal kalkınmanın ve dayanışmanın önemine değindi. Başkan Akif Kemal Akay, “Bugün burada iki hizmetin temelini atıyoruz ama aslında bizim Karayusuflu ve çevresindeki bölgede en büyük amacımız kırsal kalkınma. Büyükşehir yasasının ardından mahalle olan ama tarımsal gücünü koruyan Karayusuflu’ya bir mandıra yapıldı, mera da bize tahsis ediliyor. Çevre mahalle ve köylere hizmetimiz devam edecek. İstediklerimizi gerçekleştirebilmemiz için Adana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmamız gerek. Birlikte çalışmaya zaten başlamıştık ve bunu artırarak devam ettiriyoruz. Millet İttifakı iktidara geldiğinde ortaya çıkacak dayanışmanın bir örneğini veriyoruz. Millet İttifakı’nın iktidarıyla birlikte büyükşehir belediyelerimiz de dayanışma içinde olacak. Köylüyü yeniden milletin efendisi yapacağız” diye konuştu.

MUHTARLAR HİZMETLERDEN MEMNUN

Serinevler Mahallesi Muhtarı Kamber Gök ile Karayusuflu Mahallesi Muhtarı Ata Dağlı, hizmetlerinden dolayı Başkan Zeydan Karalar ve Başkan Akif Kemal Akay’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından mahalle merkezi ve parkın temeli atıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.