Kozmik Radyo & Haber

2 DAİRE 3 DÜKKANLI KELEPİR MÜSTAKİL BİNA SAHİBİNDEN.COM

SELAHATTİN BAYSAL’DAN ADANALILARA BÜYÜK KONGRE DAVETİ

SELAHATTİN BAYSAL’DAN ADANALILARA BÜYÜK KONGRE DAVETİ
156 views
04 Kasım 2022 - 11:29

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal; “Yeniden Refah Partisi, yeni iktidar dönemine hazırdır. Vatandaşlarımız da, İkinci Refah İktidarı’nı büyük bir özlemle beklemektedir” diyerek tüm Adanalıları partisinin Ankara’da gerçekleştireceği 2. Olağan Büyük Kongresi’ne davet etti.

 Yeniden Refah Partisi’nin 2. Olağan Büyük Kongresi 6 Kasım pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal, ‘Yeniden Refah Yeniden Erbakan’ şiarıyla gerçekleştirecekleri kongrede partilerini 2023’teki kritik seçimlere taşıyacak parti yönetiminin belirleneceğini vurguladı.

“3 yıl önceki ilk büyük kongremizde 50 bine yakın vatandaşımızın katılımıyla Türk Siyaset tarihinin en kalabalık kongrelerinden birisini yapmıştık” diyen Baysal; “Bu kongremizde çok daha fazla sayıda insanla ülkemizin geleceğine dair sözlerimizi yükselteceğiz. Partimiz 300 bin resmi üye sayısıyla Meclis’te sandalyesi bulunan bazı partileri de aşarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi oldu. Bugün Yeniden Refah Partisi olarak 81 il ve 900’den fazla ilçede teşkilatlanarak, 100 bine yakın sandık müşahidiyle seçime iddialı girmenin heyecanını yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mevcut iktidarın 20 yıl boyunca Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yetkilere sahip olmasına rağmen milletimizin derdine derman olamadığını vurgulayan Selahattin Baysal; Türkiye’de büyük bir iktidar boşluğu olduğu kadar, büyük bir muhalefet boşluğu olduğunu da söyledi.

Baysal açıklamalarını şöyle tamamladı; “İkinci 40 yılda aynı ruhla, aynı istikamette aynı aşkla yürüyen Yeniden Refah Partisi var. Yeniden Refah var, Yeniden Erbakan var… Yine Milli Görüş var. Yine gelecek ve bu milletin yüzünü yine güldüreceğiz Allah’ın izniyle. Biz Yeniden Refah Partisi olarak ne Kasa başındakiler dediğimiz Cumhur İttifakı ne de Masa başındakiler dediğimiz birbirine benzemezlerin oluşturduğu 6’lı masa ittifakı içerisinde yer almayacağız ve ‘Tek Başına İş Başına’ diyerek 2023 yılında inşallah iktidara yürüyeceğiz. Yeniden Refah Partisi, yeni iktidar dönemine hazırdır. Vatandaşlarımız da, İkinci Refah İktidarı’nı büyük bir özlemle beklemektedir. Pazar günü bu tarihi güne şahit olmak, bu büyük heyecanı bizimle birlikte yaşamak, aziz milletimizi tüm maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarmak için, dünya genelindeki tüm mazlum ve ezilenlere ümit olmak için, Milli Görüş’ü hakkıyla temsil etmek ve ikinci 40 yılda hedeflerimize ulaşmak için bizimle birlikte olmak isteyen tüm hemşerilerimizi bize katılmaya davet ediyoruz.”

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın tek aday olarak gireceği kongrede, 50 üyeli Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyelikleri için seçim yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.