Kozmik Radyo & Haber

SEYTİM BAŞARIYA DOYMUYOR

SEYTİM BAŞARIYA DOYMUYOR
135 views
20 Ekim 2022 - 16:07

Yenilikçi fikirlerin hayata geçirilebilmesine yönelik olarak eğitim, tasarım ve üretim alanlarında hizmet vermek üzere Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın öncülüğünde hizmete açılan Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM), başarıdan başarıya koşuyor. Açıldığı günden bu yana art arda birçok başarıya imza atan SEYTİM, Mersin Altın Çilek Ödülleri töreninde Teknoloji ve İnovasyon dalında Yılın En İyi Teknoloji Projesi ödülüne layık görüldü.

SEYHAN’A “GENÇ DOSTU ŞEHİR ÖDÜLÜ”NÜ KAZANDIRDI

SEYTİM ilk olarak Türkiye Belediyeler Birliği tarafından; gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlanması, gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımı, genç girişimcilerin ve yenilikçi fikirlerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen “Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Uygulama” yarışmasında Seyhan Belediyesi’ne,  “Genç Dostu Şehir” ödülünü kazandırdı. Başkan Akay, yarışmanın ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

SEYTİM ÖĞRENCİLERİ ROBOTİK KODLAMADA TÜRKİYE ŞAMPİYONU

REX 2022 ve ROOT 2022 Türkiye Geneli Robotik Kodlama yarışmalarına katılan SEYTİM öğrencileri REX 2022 yarışmasında Türkiye şampiyonluğu ve 2.’liği, ROOT 2022 yarışmasında ise 5,7 ve 8.’lik, derecelerini elde ettiler.

SEYTİM EKİBİNE “EN İYİ TAKIM RUHU” ÖDÜLÜ

Teknofest 2022 Roket Yarışması’nda üniversiteler ve daha önce atış yapmış liselerin katıldığı orta kategoride yarışan SEYTİM Eryurt Roket Takımı, 41 takım içerisinde hem Türkiye dördüncüsü olma başarısını gösterdi hem de “En iyi Takım Ruhu” ödülüne layık görüldü.

UNCHR’NİN TÜM DÜNYADAKİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ ARASINA GİRDİ

SEYTİM, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından da tüm dünyadaki “iyi uygulama” örnekleri arasında gösterildi. UNCHR’nin web sitesinde SEYTİM’in kuruluş amacı, gerçekleştirilen faaliyetler hakkında detaylı bilgiler İngilizce olarak okuyuculara aktarıldı.

YILIN EN İYİ TEKNOLOJİ PROJESİ SEÇİLDİ

SEYTİM son olarak Mersin Altın Çilek Ödülleri töreninde Teknoloji ve İnovasyon dalında Yılın En İyi Teknoloji Projesi ödülüne layık görüldü. Başkan Akay ödül töreninde yaptığı konuşmada dijital teknolojinin dünyanın yakın geleceğine egemen olacağına dikkati çekti.

SEYTİM’in COVİD-19 salgını sonrasında görünür hale gelen gıda ve çevre sorununu birlikte ele alan bir yapıda oluşturulduğunu dile getiren Akay, “Şu anda yaptığımız şey önümüzdeki dönemde yapay zekâya, metaverslere bir şekilde çocuklarımızın hazırlanması. Diğer taraftan da Avrupa Yeşil Mutabakatı’na ve biraz da dünyadaki gelişmelere bağlı olarak teknolojinin tarımda kullanılarak çevreye en az zarar verecek, en verimli şekilde sağlıklı ve güvenli ürün elde etmenin yolunu bulmak. SEYTİM şu anda bunlar üzerinde çalışıyor. Umuyorum özellikle gençlerimiz, dijital teknolojiye çok küçük yaşta başlamış gençlerimiz bunları daha üretime dönük olarak kullanır. Bütün amacımız bu. Bütün amacımız yakın gelecekte daha güzel bir dünyada yaşamak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.