Kozmik Radyo & Haber

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN KONTEYNER LİMANI ÇIKIŞI

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN KONTEYNER LİMANI ÇIKIŞI
151 views
21 Eylül 2022 - 14:09

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal; Konteyner limanı Yumurtalık’a çok yakışacak. Sığ tartışmaları geride bırakıp şehrimize daha çok hizmet gelmesi için hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı 2022 yılı yatırım programında yer alan bölgesel ve kıtasal anlamda aktarma merkezi amacıyla transit yük odaklı konteyner limanı yapımı işi Adana ve Mersin’de siyasetçi ve bürokratları karşı karşıya getirdi.

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal son günlerde şehrin gündeminden düşmeyen konteyner limanı tartışmalarına tepki gösterdi. Konuyla ilgili gündemdeki tartışmaların havanda su dövmeye benzediğine dikkat çeken Baysal; “Daha önce tarım, sanayi, turizm konularında ülkemizin önde gelen şehirlerinden birisi olan Adana şuan iktidarın adeta şaşı baktığı bir kent haline gelmişken şehrimizin en gözde ilçelerinden birisi olan Yumurtalık’a yapılacak yatırıma kim engel olmaya çalışıyorsa bu şehre ve bu şehrin insanına düşmanlık yapıyordur” dedi.

Pandemi sürecinin en çok vurduğu kentlerden birisinin de Adana olduğunu söyleyen Baysal; “Gerek konumu, gerek olanakları ve gerekse bölge potansiyeli ile Adana her türlü hizmete layıktır. Zaten gerek teşvikler konusunda gerek hizmetler konusunda üvey evlat muamelesi gören bu kadim kentin yeniden ayağa kalması için hep birlikte elimizi taşın altına koymalıyız. Toplumun her kesiminden sorumluluk sahibi insanlar üzerine düşeni yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi iktidarında Adana’nın özlenen günlerine geri kavuşacağını ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağını da vurgulayan İl Başkanı Selahattin Baysal açıklamalarını; ” Milli Görüş iktidarında Adana için projelerimiz hazır. Söz veriyoruz. Daha önce nasıl yaptıysak yine yapacağız. Doktor Fatih Erbakan’ın liderliğinde tartışmalarla, polemiklerle zaman kaybetmeden Adana’yı dünyada tanınan bir kent yapacağız” sözleriyle tamamladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.