Kozmik Radyo & Haber

Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz; “Güvenliği sağlayamıyorsanız o koltukta oturmayın”

Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz; “Güvenliği sağlayamıyorsanız o koltukta oturmayın”
237 views
30 Ağustos 2022 - 11:30

Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Ceyhan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sanatçı İlkay Akkaya’nın vereceği konseri Kaymakamlığın ‘güvenlik’ gerekçesiyle yasaklamasına sert tepki.

Başkan Av. Gökayaz, yaptığı açıklamada;

“Ceyhan Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenleyeceği İlkay Akkaya konseri Ceyhan Kaymakamlığı’nca yasaklandı.

Kaymakamlığın yasak yazısında konserin ‘genel güvenlik, kamu düzeni, emniyet ve asayiş yönünden’ uygun görülmediği ifade edildi

Ceyhan Belediyesi’nin Ceyhan Kaymakamlığı’ndan izin alarak duyurusunu yaptığı bir sanatçının konserinin yine kaymakamlık tarafından yasaklanması kabul edilemez.

Ceyhan gibi barışın, huzurun, kardeşliğin egemen oldu bir ilçemizde bile bayram coşkusunu yaşamak ve yaşatmak yerine yasaklarla bu ülkeyi yönetecekseniz, yönetmeyin. Son zamanlarda sanat etkinlikleri, festivaller, konserler, sanata ve sanatçıya karşı takınılan tavır ülkemizi gittikçe çağdışı bir zamana sürüklemektedir.

Festivallerden, sanattan, sanatçıdan, türkülerden korkmayın. Halkın eğlenmesinden, büyük zaferi coşkuyla kutlayacak olmasından rahatsız olmayın. Devletin birincil görevi; vatandaşın ödediği vergilerle onun güvenliğini sağlamak olmasına karşın devleti yönetenler, konser, festival ve bayram günlerini, halkın coşkuyla yaşayacağı güzel günlerin ve zamanların güvenliğini sağlayamıyorlarsa, o koltuklarda oturmasınlar.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.