Kozmik Radyo & Haber

“Zafer Bayramı, her ülkeye nasip olmaz”

“Zafer Bayramı, her ülkeye nasip olmaz”
133 views
29 Ağustos 2022 - 11:37

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılında tüm yurttaşlara sağlıklı, huzurlu ve kardeşlik duygularıyla dolu günler diledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşları ve Türk halkı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’ni zor ve meşakkatli bir sürecin ardından kurduğunu, bu destanın tüm dünya tarafından takdirle ve saygıyla karşılandığını belirten Başkan Hüseyin Kış, “Bize düşen görev de ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak olmalıdır. Çünkü ülkemizi bizlere emanet eden Atatürk’ün bize gösterdiği hedef budur. Bu uğurda çalışmak zorundayız” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her insanın ülkesinin kuruluş ve kurtuluş yıllarında hangi zorluklarla, hangi ihanetlerle ve nasıl bir işgal yöntemiyle karşı karşıya kaldığını asla unutmaması gerektiğini kaydeden Başkan Hüseyin Kış, “Ülkesi için dünyaya meydan okuyan, hiçbir bahaneye yer vermeyen, kararlı ve emin adımlarla halkını işgale karşı dirençli tutan ve sonuçta büyük bir zafer kazanan Atatürk’ün fikirlerini, yaşamını, sosyal, toplumsal ve ekonomi alanındaki uygulamalarını çok iyi idrak etmek zorundayız. O zamanki imkansızlıklarla nelerin başarıldığını bilerek bugünün imkanlarıyla neler yapılması gerektiğini çok iyi analiz etmek durumundayız” diye konuştu.

ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış, “Her ülkeye nasip olmayacak bir bayram yaşatan, Türk halkına onurlu bir emanet bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı sevgi, saygı ve minnet duygularımla anıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.