Kozmik Radyo & Haber

537. Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nde Başpehlivan İbrahim Çiftçi Oldu

537. Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nde Başpehlivan İbrahim Çiftçi Oldu
199 views
29 Ağustos 2022 - 14:39
  1. Kızıldağ Karakucak Güreşlerinde İbrahim Çiftçi başpehlivanlığı kazanırken, gelecek yılın güreş ağası Hüseyin Sözlü oldu.

Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı 1650 rakımlı Kızıldağ Yaylası’nda bu yıl 537.’si düzenlenen karakucak güreşleri Karaisalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Sarıçam ve Yüreğir belediyeleri başta olmak üzere Cumhur İttifakı belediyelerinin destekleriyle tamamlandı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan ülkelerinden gelen yaklaşık 800 güreşçi büyükler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde kol bağladı.

Başpehlivanlık finalinde Çağrı Çiğdem’i yenen İbrahim Çiftçi başpehlivanlığı kazanırken, 17 Bin TL’lik ödülünde sahibi oldu. Ağalık seçimlerinde MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü gelecek yıl düzenlenecek organizasyonun güreş ağası seçildi.

Kızıldağ Karakucak Güreşlerinin Türkiye’nin en köklü güreş organizasyonlarından birisi olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan yaptığı konuşmada, “Kızıldağ Karakucak Güreşleri bizim için çok değerli bir kültür mirasıdır. Bu mirası yaşatmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Güreşler kapsamında 26 ve 27 Ağustos tarihinde düzenlenen şenliklerde sahne alan Azerin, İnci Mercan, Umut Sülünoğlu, Uğur Önür, Turgay Başyayla ve yerel sanatçılar ise şenliğe katılan on binlerce vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.