Kozmik Radyo & Haber

KARATAŞ MAVİ YENGEÇ KISA FİLM FESTİVAL ÇOŞKUSU BÜYÜLEDİ

KARATAŞ MAVİ YENGEÇ KISA FİLM FESTİVAL ÇOŞKUSU BÜYÜLEDİ
208 views
15 Ağustos 2022 - 14:54

Bu yıl ikincisi gerçekleşen Karataş Mavi Yengeç Kısa Film Festivaline büyük ilgi

 Festivalin 1. gününde Karataş Halkı ile beraber sahil kenarında açık havada finale kalan 8 kısa film seyredildi, ardından Festivalin jüri üyelerinden olan ünlü sanatçı Ahmet Şafak binlerce hayranına muhteşem bir Konser verdi.

Festivalin 2. Gününde de yine Karataş halkı yoğun ilgi gösterdi. Açılış konuşmasını yapan Karataş Belediyesi ve Adana Turizm Birliği Başkanı Necip Topuz Karataş’ın kültür ve sanat İle tanıtılması konusunda bu yıl 2. Düzenlediğimiz Mavi yengeç kısa film festivaline 104 ülkeden 2009 kısa film başvurusu olduğunu ve İlçemizin bilinirliği oranının artmasına vesile olmasından dolayı çok memnunuz. Ayrıca festivalimize katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanımıza, Adana Valimize, Sinema Genel Müdürümüze, Katılım sağlayan belediye başkanlarımıza, Karataş Kaymakamımıza, güvenliğimizi sağlayan kolluk kuvvetlerimize ve festivale yoğun ilgi gösteren halkımıza çok teşekkür ediyorum dedi

Festivale katılan ve konuşma yapan Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Mavi Yengeç Kısa Film Festivalinin Karataş için bir değer olduğunu, başta Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz olmak üzere emeği geçen tüm festival ekibini kutluyorum ifadesinde bulundu. 

Konuşmaların ardından Festivalde bu yıl dereceye giren Kısa filmler açıklandı. 

Bu yılki festivalin Jüri üyeleri: Şenay gürler, Mehtap Bayri, Ahmet Şafak, Cansel Karacan  ve Tunahan kurt’tan oluştu.

Dereceye giren filmlere ödülleri kent protokolü ve festival jüri üyeleri tarafından takdim edildi.

Birincilik ödülü: Akın Güngör- Tünel

İkincilik ödülü: Harun Korkmaz- Kıspet

Üçüncülük ödülü: Halil Ercüment Çayır- İlk 10.000

Karataş Özel Halk Jürisi: Emrullah Özcan- Aydınlığa

Ödül töreni sonrası Karataş’a gelen şehir içi ve dışından katılım gösteren Binlerce misafire Zakkum Gurubu konser vererek festival coşkusu üst seviye ye çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.