Kozmik Radyo & Haber

Sağlık-İş’te Mehmet Demirci güven tazeledi

Sağlık-İş’te Mehmet Demirci güven tazeledi
229 views
26 Temmuz 2022 - 14:59

Türk-İş’e bağlı Sağlık –İş Sendikası’nın Olağan Genel Kurulu kentteki bir otelde gerçekleştirildi. İki listenin başkanlık mücadelesi verdiği genel kurulda Başkanlığa yeniden aday olan Mehmet demirci, oyların büyük bir çoğunluğunu alarak yeniden Şube Başkanı seçildi.

Sağlık-İş Sendikası’nın olağan genel kurulu saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığını Sağlık-İş Genel başkan Yardımcısı Osman Çavuş, yaptı. Genel Kurula Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy, Genel Merkez Yöneticileri, Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Türk-İş’e bağlı Sendikaların Şube Başkanları katıldı.

YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Sağlık –İş Sendikası Adana Şube Başkanı Mehmet Demirci, bu zamana kadar verilen sendikal mücadeleden örnekler sundu. Her zaman sendikal hakkın korunması ve yeni kazanımların elde edilmesi, üyelerin sıkıntılarının çözümü hususunda yönetim olarak canla başla çalıştıklarını belirterek “Yorulmadan, pes etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sağlık-İş üyelerinin çalışma koşullarının en iyi noktalara getirmek için verdiğimiz mücadelenin üzerine koyarak yolumuza devam edeceğiz. Bu zamana kadar tüm çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan Genel Başkanımız Sayın hakan Toy’a ve Genel merkez yöneticilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ENGELLER KALDIRILMALI

Daha sonra kürsüye gelen Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar ise, günümüzde çalışma hayatındaki zorluklardan söz etti. Gülnar, kazanılan hakların korunması, iş yerlerinde verimliliğin artması için tüm çalışanların sendika çatısı altında olması gerektiğine dikkat çekti ve sendikalaşmanın önündeki engellerin kaldırılmasını istedi. Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, konuşmasının sonunda genel kurulun hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak “Kazanan Sağlık-İş, kazanan Türk-İş olacaktır” ifadelerini kullandı.

SENDİKALARIN SORUMLULUĞU BÜYÜK

Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy da yaptığı konuşmada işçinin sendikasının arkasında durduğu sürece sendikaların daha güçlü bir şekilde işçinin hakkını savunacağına dikkat çekti. Genel Başkan Toy, örgütlü toplumun demokratik toplum olduğu, işçi haklarının alınması için demokratik toplumlarda sendikaların üzerine büyük sorumluklar düştüğünü söyledi. Kendisinin de bir sağlık işçisi olduğunu hatırlatan Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası kurucusu merhum Mustafa Başoğlu’ndan şimdiki yönetim kuruluna kadar bütün yöneticilerinin işçi olduğunu vurgulayarak, işçinin ne zorluklarda çalıştığını bildiklerini ve bu doğrultuda mücadele ettiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. İki adayın Başkanlık yarıştığı verdiği genel kurulda mevcut Şube Başkanı Mehmet Demirci, Adana, Mersin, Niğde, Osmaniye ve Hatay’dan gelerek oy kullanan delegelerin büyük bir desteğini alarak yeniden Şube Başkanı seçildi. Mehmet Demirci, Başkanlığındaki Sağlık-İş Sendikası’nın Yönetim Kurulu ise, şu isimlerden oluştu: Fırat Bayram (Başkan Yardımcısı) Harun Uyanık (Başkan Yardımcısı) Harun Yöndemli (Mali Sekreter) ve Hüseyin Yıldız (Şube Sekreteri)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.