Kozmik Radyo & Haber

2 DAİRE 3 DÜKKANLI KELEPİR MÜSTAKİL BİNA SAHİBİNDEN.COM

ASGARİ ÜCRET BİR AYDA PULA DÖNDÜ

ASGARİ ÜCRET BİR AYDA PULA DÖNDÜ
331 views
25 Temmuz 2022 - 13:04

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Yeni Asgari ücretin açıklandığı tarihten bugüne değer kaybetmesini ve 4 kişilik bir ailenin ekmek masrafı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

4 KİŞİLİK AİLENİN AYLIK EKMEK MASRAFI 600 TL

Orhan Sümer, “Sayın Bakan yurt dışında verdiği röportajda hem kendi ülkesini hem kendi makamını hem de ülkemizi küçük düşürmüştür. Defalarca uyarmamıza rağmen buğdayın doğduğu topraklar yani Anadolu duruken yurtdışında tarım yapma sevdası bir türlü bitmedi. Oya bu ve benzeri atılan adımların hepsi yanlış. Bugün şehirlerimizde ekmek fiyatı 5 lira. 4 kişilik bir ailede her birey günde sadece bir ekmek yese aylık 600 lira ekmek gideri doğuyor. Saray iktidarı milleti ekmek dahi alamayacak hale getirdi. Ekonomik kriz milleti canından bezdirdi” dedi.

ASGARİ ÜCRET BİR AYDA PULA DÖNDÜ

Orhan Sümer, “Saray İktidarının kibirli tayfası Asgari ücrete zam yapınca çıkıp şov yaptılar. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmiyoruz. Biz milletimizin yanındayız dediler. Oysa Yeni ve zamlı haliyle açıklanan asgari ücret aradan geçen çok kısa sürede pula döndü. Alım gücü her geçen gün azaldı. Milletin derdine çare olamıyorlar. Sözde kira artışlarına da sadece yüzde 25 zam yapılabilecekti ancak işin gerçekte işleyişi farklı oluyor. Asgari ücretin 2 ay önceki alım gücü şu an yok olmuş durumda. Ekonomi yönetiminde bilimden uzak tek kişinin inadı ve bilgisizliği yüzünden koca bir ülke kabusu yaşıyor” dedi.

YANLIŞ POLİTİKALARDA ISRARIN SONUCU EKONOMİK ÇÖKÜŞ

Orhan Sümer, “İktidar yetkililerinin ne dediğinin bir önemi kalmamıştır. Vatandaş sokakta, bakkalda, manavda, kahvehanede avaz avaz bağırıyor. Ülke ekonomik anlamda çöküş yaşıyor. Birileri her gün artan döviz kuru karşısında mal varlığını katlarken vatandaş yaşam mücadelesi vermek zorunda kalıyor. Binlerce kez uyarılmasına rağmen bu politikaların uygulanması artık ihanet boyutundadır. Türkiye Saray İktidarı eliyle ekonomik çöküşe zorlanmaktadır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.