Kozmik Radyo & Haber

ÇUKUROVA’DA GÜLEN YÜZLER MEZUN OLDU !

ÇUKUROVA’DA GÜLEN YÜZLER MEZUN OLDU !
243 views
05 Haziran 2022 - 17:48

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri’nde düzenlenen mezuniyet töreni, hem ağlattı hem de renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu…Çukurovalıların büyük ilgi gösterdiği ve Türkiye’deki örnek semt kreşleri ve bakım evlerinden olan Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde önceki gün mezuniyet heyecanı vardı. Okul öncesi eğitim hayatlarının ilk durağını tamamlayan minik öğrencilerin sergilediği halk oyunları, müzikal şovlar ve dans gösterileri ailelerinden tam not aldı. Çocuklarının kep atarak mezun olmasının mutluluğunu yaşayan anneler ile kreş öğretmenlerinin göz yaşlarını tutamadığı bu anlamlı günde, başkan Soner Çetin’den Çukurovalılara müjdeli bir de haber geldi…

Çukurova Belediyesi’nin en önemli projelerinden birisi olan ve İlçe halkının büyük ilgi gösterdiği Gülen Yüzler Semt Kreşleri’nde eğitimlerini tamamlayan 220 minik öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreni, renkli ve heyecan dolu görüntülere sahne oldu. İlçe sınırları içerisinde bulunan   ve Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü’ne bağlı 8 semt kreşinde eş zamanlı olarak düzenlenen mezuniyet etkinliklerinde, okul hayatlarının ilk durağını başarıyla tamamlayan 5 ve 6 yaşındaki miniklerin gösterileri güne damgasını vurdu.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreninde, birbirinden güzel kıyafetleriyle güne anlamı bir renk katan çocuklar, Şiir dinletileri, dans gösterileri, kortej yürüyüşleri ,diploma ve kep atma törenleri gibi çeşitli etkinliklerle mezun olmanın heyecanını yaşadı. Tesisler Müdürlüğü ve kreş öğretmenleri tarafından hazırlanan mezuniyet tören programında çocuklar kadar ailelerinde heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı. Minik öğrencilerin sergilediği halk oyunları, müzikal şovlar ve dans gösterileri göz kamaştırırken, kep atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşayan çocukların özellikle hazırladıkları şiir dinletisi ve dans gösterisi izleyenleri büyüledi. Kreşlerden ve öğretmenlerinden ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen çocuklar, buruk sevinç yaşadıklarını söyledi. Okul öncesi eğitim ve bakım hizmetlerinin kusursuz ve yüksek bir kaliteyle verildiği Gülen Yüzler Semt Kreşlerinden çok memnun olduklarını dile getiren Çukurovalı veliler, önce sosyal belediyeciliğin önemli göstergelerinden olan kreş projesini başarıyla hayata geçiren başkan Soner Çetin’e gönülden teşekkür ettiklerini, daha sonra da bu tesislerde çocuklarına en güzel ve sıcak ilgiyi gösteren uzman öğretmenlere şükran duygularını ilettiler. Kreşlerde yüksek bir donanımı ve kaliteli hizmeti, sembolik bir ücret ödeyerek  faydalanma fırsatı yakaladıkları için son derece mutlu olduklarını söyleyen ebeveynler, çocukları ilk diplomalarını alırken göz yaşlarını tutamadı. 

BAŞKAN SONER ÇETİNDEN  9. MÜJDE 

Gülen Yüzler Semt Kreşlerindeki mezuniyet töreni için açıklama yapan başken Soner Çetin, Türkiye’nin en kaliteli ve eğitim seviyesi en yüksek, en donanımlı kreşlerinden olan Gülen Yüzler Semt Kreşleri’nin önemine vurdu yaptı. Kreşlerin Çukurovalılardan büyük ilgi gördüğünü aktaran Çetin, kayıt için noter huzurunda kura çekmek zorunda kalıyoruz dedi. Bu durumdan hem mutlu olduklarını hem de üzüntü duyduklarını n anlatan başkan Soner Çetin, “Ülkemizin geleceği olan, umudumuz olan çocuklarımızın kreşlerimize olan ilgisinden dolayı mutluyuz. Fakat bir o kadar da ailelerin ihtiyaçlarına yeterince yetişemediğimiz için üzüntülüyüz. Bu konuda yürüttüğümüz çalışmalar devam ediyor ve müjdeyi veriyorum, 9. Semt Kreşimize başlıyoruz. 100.Yıl Mahallesi’nde açacağımız kreşimiz şimdiden hayırlı olsun…” diyerek anlamlı günde Çukurovalıları sevindiren haberi verdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.