Kozmik Radyo & Haber

Esendemir: 19 Mayıs özgürlüğün mayasıdır

Esendemir: 19 Mayıs özgürlüğün mayasıdır
163 views
18 Mayıs 2022 - 11:45

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin, Amasya, Sivas, Pozantı ve Erzurum’un yüreğinden geçerek kurtuluş destanına dönüştüğünü ve özgürlüğün mayası haline geldiğini söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yönetim kurulu adına açıklama yapan Esendemir, 19 Mayıs’ın emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı yüce bir direniş ve karanlık gecelerden geçen milletin meşalesi olduğunu vurguladı.

Gençlere, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesinden kesinlikle taviz verilmemesi gerektiğini öğütleyen Esendemir, “Büyük önder Atatürk, aklın ve bilimin ışığında güçlü bir toplum olmak ve dayanışma ile tüm zorlukların üstesinden gelmek için bize 19 Mayıs’ı emanet etmiştir. Bu yönüyle vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya duyuran 19 Mayıs’ın gençlerimize de en iyi şekilde anlatılması gerekmektedir. Vatanını canından üstün tutan tüm şehitlerin anısı yaşatılmalı, şehit ve gazilerin ailelerine de sahip çıkılması gerçeği gençler için işaret fişeği olmalıdır. Gençlerimiz her zamankinden daha çok çalışmalı ve aydınlık yarınların Türkiye’sini kurmalıdır” dedi

Esendemir şöyle devam etti: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.