Kozmik Radyo & Haber

BULUT: AYDINLIK BİR GELECEĞİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ.

BULUT: AYDINLIK BİR GELECEĞİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ.
170 views
18 Mayıs 2022 - 11:33

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bulut yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs, milli mücadelenin başlangıcı, bağımsızlık ve özgürlük tutkusuyla, işgale-işgalcilere karşı boyun eğmeyen mazlum bir halkın yeniden ayağa kalkışıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmıştır. Atatürk, Cumhuriyet özlemiyle çıktığı yürüyüşün ilk adımı olan 19 Mayıs’ta bir ulusun makus talihini değiştirmiştir. Ulusumuz, Kurtuluş Savaşı’nda emperyalizme karşı, mazlum milletlere örnek olan bir mücadele vermiştir.

Ancak, iktidar tarafından son yıllarda içeride egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyet değerleri, unutturulmaya, içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Cumhuriyetimizin, hukuk devletinin ve çoğulcu demokrasinin karşısındaki en büyük tehdit Başkanlık sistemi adı altında tek adam yönetimidir.

Cumhuriyet Halk Partililer, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu ortamda tarihi sorumluluğunun farkındadır.Atatürk’ün açtığı çağdaşlaşma yolundan ilerleyenlerin, geçmişinden güç alan, yüzü her zaman geleceğe dönük olanların partisi CHP olarak söz veriyoruz:

Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, Cumhuriyet meşalesini ilelebet yakacak, “özgürlük, adalet, refah ve barış” içinde, ortak, huzurlu ve aydınlık bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz.

Ulu Önderimiz Atatürk, “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” demiştir ve 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir.

Bağımsızlığa, Cumhuriyete, laik hukuk devletine giden yolda yakılan ilk meşale olan 19 Mayıs’ın 103. yılında bizlere ve gençlerimize düşen en büyük görev, emanetine sahip çıkmak,O’nun kurduğu laik, demokratik ve çağdaş Türkiye yolunda yorulmadan, usanmadan yürümektir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; ilke ve devrimlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa olan sarsılmaz inancımızla Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.