Kozmik Radyo & Haber

“Bizim başımız dik, yüreğimiz ferah, tarafımız net”

“Bizim başımız dik, yüreğimiz ferah, tarafımız net”
151 views
18 Mayıs 2022 - 11:12

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, son iki yıllık pandemi süreci de dahil Türkiye’nin son yıllarda hemen her alanda Dünyaya örnek olacak atılımlar içine girdiğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla ülke genelinde gerçekleştirilen, Adana’da MHP İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda yapılan “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları”nın Kozan-İmamoğlu ile Ceyhan-Yumurtalık teşkilatları yoğun ilgiye sahne oldu. Programa MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MYK Üyesi Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MYK Üyesi Uğur Öztürk birer konuşma yaptılar.

İlçe başkanları çalışmaları anlattılar

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik ve Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy’un da katıldıkları toplantılara ev sahipliği yapan Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Ceyhan İlçe Başkanı Murat Mirzaoğlu, İmamoğlu İlçe Başkanı Savaş Ağça, Yumurtalık İlçe Başkanı Halim Özyürek de teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Örnek olacak başarılara imza atıldı

Toplantılarda söz alan MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, sömürgeci güçlerin direktifleriyle hareket eden muhalefetin ülkemizi kötüleme, zayıf gösterme, kaos üretme, halkı çaresizliğe sürükleme çabalarına karşın Türkiye’nin gerçekte pek çok alanda Dünyaya örnek olacak başarılara imza attığını kaydetti; ekonomik sıkıntıların mutlaka çözüme kavuşacağına olan inancını dile getirdi.

ABD, AB ve Türkiye’nin farkı…

Ersoy “Koronavirüs pandemisi, bütün ülkelerin kurumsal kapasitesini ve organizasyon yeteneklerini ortaya çıkarmıştır. Bu kapsamda Türkiye; sağlık altyapısıyla, yetkin kadrolarıyla, bütün kurumsal yapılarıyla ve organizasyon yeteneğiyle olumlu olarak pek çok ülkeden ayrışmıştır. Pandemi sürecinde ülkemiz, salgınla mücadelede gıpta edilecek bir başarıya imza atmıştır; ABD, İngiltere gibi küresel güçlere, pek çok ülkeye tabi malzeme yardımı yapmıştır. AB ülkelerinde hastalar sokaklarda yatarken, ABD’de hastalar binlerce dolar tedavi ücreti öderken, Türkiye tüm hastalarımızı hastanelerde ücretsiz tedavi altına almış; aşı üreten nadir ülkelerden biri olduk.” şeklinde konuştu.

İHA’lar, SİHA’lar, TİHA’lar, gemiler, savaş uçakları…

Ersoy “Aynı zamanda terörle mücadelede egemenlik haklarımızı koruma kararlılığı ile adeta yedi düvele karşı çok cepheli siyasi ve askeri mücadele verilmektedir. Önemli tarihi adımlardan birisi de; başlatılmış olan milli teknoloji hamlesinin sonuçları alınmaya başlanmış, başta savunma sanayi olmak üzere enerji, yazılım, ilaç ve tıbbi malzeme gibi birçok yüksek teknoloji alanında yerli ve milli üretim artmıştır. Milli İHA’lar, SİHA’lar, TİHA’lar, gemiler, zırhlı araçlar ve silahlar ile milli savaş uçağı çalışmaları da devam etmektedir. “ ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı güven demek

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy “Vatanımızın bekası için küresel güçlerin oyununa gelmeyen Cumhur ittifakı güçlü ve emin adımlarla ilerlemektedir. Cumhur İttifakı güven demek, gelecek demek, vatan demektir. İstikballerini Kandil’e bağlayanlara, çözüm süreci bittiği için ağıt yakanlara, FETÖ ve PKK terör örgütlerine meşruiyet arayanlara, Demirtaş ile kahvaltı yapmayı planlayanlara ve Atatürk’ün kurduğu partiye ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet edenlere karşı; bizim başımız dik, yüreğimiz ferah, tarafımız net, heyecanımız ilk günkü gibidir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.