Kozmik Radyo & Haber

2 DAİRE 3 DÜKKANLI KELEPİR MÜSTAKİL BİNA SAHİBİNDEN.COM

“10. Geleneksel Anestezi Günleri” düzenlendi.

“10. Geleneksel Anestezi Günleri” düzenlendi.
330 views
18 Mayıs 2022 - 10:16

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalı ve Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) Çukurova Şubesi işbirliği ile “10. Geleneksel Anestezi Günleri” düzenlendi. “Anestezi, Ağrı ve Yoğun Bakımda Güncel Yaklaşımlar-2022” başlıklı toplantı ile bu konudaki gelişmeler ve bilgiler toplamda 4 panel ve 14 bildiriyle güncellendi.

Bu hafta sonu gerçekleşen ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’ne Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Balcalı Hastanesi Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz, Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalı ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hakkı Ünlügenç, TARD Çukurova Şube Başkanı Prof. Dr. Hafize Öksüz ile Türkiye’nin farklı illerinden birçok akademisyen katıldı.

Sempozyum, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Prof. Dr. Hakkı Ünlügenç’in açılış konuşması ile başladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bilim gerçeği öğrenmektir; dünyada medeniyet için, hayat için ve başarı için gerçek yol ilimdir, fendir’ sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Ünlügenç, “Hazırladığımız konu içeriği ile bilgilerimizi güncellemenin yanında olgulara farklı bir perspektiften bakma imkânına kavuşacağımız bu toplantıda konumuzla ilgilenerek katılan tüm misafirlerimize yararlı ve başarılı Olmasını Diliyorum” dedi.

Prof. Dr. Tuncel: “Bu Tür Toplantılar, Bilgi ve Tecrübelerin Aktarılacağı Verimli Bir Ortam ve Fırsat “

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel de, gelenekselleşen ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalının bir misyonu haline gelen toplantıyı, bu alanda geliştirmek isteyen genç meslektaşları için, bilgi ve tecrübelerin aktarılacağı verimli bir ortam ve fırsat olarak gördüğünü ifade etti.

Prof. Dr. Tuncel, “Her zaman olduğu gibi saygıdeğer meslektaşlarımızın bilimsel programlara aktif katılımları ve katkılarıyla bu toplantının uzmanlık sonrası bilgilerin güncel tutulmasına katkı sağlaması yanında hepimiz için yeni bilgiler ve fikirlerle birlikte bir motivasyon yaratacağına inanıyorum. Kurumsallaşan bu etkinliğin bilimsel programına desteğini esirgemeyen tüm katılımcılara, etkinlikte görev alan, bilgilerini bizlerle paylaşan değerli meslektaşlarımıza, emeği geçen tüm arkadaşlarıma, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçilerek, hazırlanan güncel bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.