Kozmik Radyo & Haber

Çukurova Üniversitesinde Hemşirelik Haftası Kutlandı

Çukurova Üniversitesinde Hemşirelik Haftası Kutlandı
326 views
13 Mayıs 2022 - 12:15

‘Hemşirelik Haftası’, Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Balcalı Hastanesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Hemşirelik tarihinin çok eskilere dayandığını, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri barındıran kutsal bir meslek olduğunu anımsatan Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, tıp biliminin de ilerlemesiyle çok önemli aşamalar kaydeden hemşireliğin sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi.

Çukurova Üniversitesindeki kutlama etkinlikleri, kampüs içerisindeki Atatürk Anıtı’na Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından çelenk bırakma etkinliğiyle başlayıp ÇÜ Kongre Merkezi’nde devam etti. Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından organize edilen ve 18 Mayıs’a kadar sürecek etkinlikler kapsamında hafta boyunca halk oyunları gösterileri, müzik dinletileri, yarışmalar, konserler ve konferanslar yer alıyor.

Çukurova Üniversitesindeki bir diğer Hemşirelik Haftası kutlama etkinliği Balcalı Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Hafta nedeniyle düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Prof. Dr. Tuncel: “Hemşirelik Eğitimini Üniversitemizle Başarıyla Yürütüyoruz”

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel yaptığı açılış konuşmasına, tüm klinisyen, akademisyen ve öğrenci hemşirelerin gününü kutlayarak başladı.

Prof. Dr. Tuncel, günümüzde hemşirelik eğitiminin Çukurova Üniversitesinde güçlü ve dinamik akademik kadrosuyla, eğitimde olduğu kadar araştırma ve geliştirme alanında da başarıyla yürütüldüğüne dikkati çekti.

“Sağlık Hizmetleri Bir Ekip İşidir”

Sağlık hizmetlerinin bir ekip işidir olduğunu bildiren Prof. Dr. Tuncel,  “Hemşirelerimiz bu ekibin en önemli temel taşlarındandır. Hemşirelerimiz gerek koruyucu gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. İnsan hayatına değer katan, omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içerisinde olan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Haftası’nı tekrar kutluyor, salgın döneminde hayatlarını kaybeden hemşirelerimizi, tüm sağlık çalışanlarımızı sevgi, şükran ve rahmetle anıyor, hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz’ün de online olarak katıldığı etkinlikte Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gümürdülü, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Ezgi Özyılmaz ile Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uz. Hem. Yasemin Topuksal da birer konuşma yaparak Hemşirelik Haftasını kutladılar.

Etkinlik, Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in hemşirelerin resim ve seramik sergisini açması, teşekkür belgesi takdim etmesi ve ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu’nun “Filmlerde Bir Kahraman Çıkar, Gerçek Hayatta Hemşire” adlı konferansı ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.