Kozmik Radyo & Haber

MHP’den Binali Yıldırım’a “Adana kasketi”

MHP’den Binali Yıldırım’a “Adana kasketi”
287 views
10 Mayıs 2022 - 12:07

Ak Parti Genel Başkan Vekili Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Kurulu Başkanı Binali Yıldırım, Türkiye’ye yönelik emperyal hedef ve planları Cumhur İttifakı’nın bozduğunu söyledi.

Yıldırım’dan MHP Adana İl’e ziyaret

Uluslararası Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni için Adana’ya gelen Binali Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ay, Ak Parti Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru’nun da eşlik ettiği Yıldırım’ı MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyesi Uğur Öztürk ve İl Yöneticileri, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyelerince karşılandı.

Cumhur İttifakı’nın kuruluşu…

Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan ve Cumhur İttifakı’nın nasıl kurulduğunu ve yüklendiği misyonu anlatan Yıldırım “Cumhur İttifakı kendiliğinden zuhur etmiş bir ittifak değil. Cumhur İttifakı esas itibarıyla 15 Temmuz hain Fetöcü darbe girişiminden sonra MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliklerinde milletin bekası, ülkenin geleceği için kurulmuş önemli bir ittifaktır” dedi.

Cumhur İttifakı’nın sorumluluğu arttı

Dost ve müttefik görünen emperyalist ülkelerin Türkiye üzerindeki kirli hesaplarının devam ettiğini belirten Yıldırım “Cumhur İttifakı’nın geçen süre içerisinde ne kadar da doğru zamanda doğru bir şekilde oluşturulduğu bugün daha iyi anlaşılmaktadır. Yaşadığımız olaylara, bölgemizde cereyan eden gelişmelere bakınca bugün Cumhur İttifakı’nın sorumluluğu düne göre bir kat daha artmıştır. Hepimiz şunu biliyoruz. Emperyal hedefi olan ülkelerin, özellikle coğrafyamızda bu bölge ve civarında uzun zamandan beri bir takım planları ve hedefleri var. Bu hedefleri bozan da Cumhur İttifakı olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olmuştur.”

“Bu mücadele bitmedi”

“Bu mücadele bitmedi” diyen Yıldırım şöyle devam etti:

“Türk’ü dize getiremeyeceğini anlayanlar bu sefer niyetlerini açık ettiler. Veto ile darbe girişimleriyle beceremediler ve dediler ki ‘Biz siyaseten, siyasi muhalifleri, siyasi muarızları her yönüyle destekleyeceğiz, terör örgütlerini de arkalarından tayin edeceğiz ve bu işi halledeceğiz, Türkiye’yi bu şekilde ele geçireceğiz.’ Bu hesabın içindeler. Bunun farkındayız. Milletimiz de farkında ama bu hesap da tutmayacak. Herkesin bilmesini istiyoruz. Çünkü bu millet bayrağına, toprağına, istiklaline aşık bir millet. Bunu her fırsatta yakın tarihimizde de göstermiştir. Adana da bunun teminatının olduğu bil ilimiz, bölgemizdir.”

Avcı’dan Yıldırım’a Adana kasketi ve şalvarı

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Adana’da Cumhur İttifakı olarak omuz omuza çalıştıklarını anlattı. Avcı, Binali Yıldırım’a sekiz köşeli “Adana Kasketi” ve yanında “Adana şalvarı” hediye ederek, yapılan ziyarete renk kattı. Şapkayı giyip deneyen Yıldırım ise “Şimdi sekiz köşeli Adana kasketini giydik; artık Adanalıyık, Allah’ın adamıyık.” sözleriyle alkışlandı. Ziyaret toplu fotoğraf verilerek sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.