Kozmik Radyo & Haber

Başkan adayı Yurdaözer: 50 yıllık tecrübemizle mesleğimize katkı sunmaya hazırız

Başkan adayı Yurdaözer: 50 yıllık tecrübemizle mesleğimize katkı sunmaya hazırız
277 views
26 Nisan 2022 - 17:48

Adana Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkan adayı Ömer Yurdaözer, odanın 1990-1996 yıllarındaki ilk kurucu yöneticilerinden biri. Odanın 21-22 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan genel kurulu için geri sayım başlarken, Yurdaözer de başkanlık yarışındaki yerini aldı.

GÖREVE HAZIRIZ

Yaklaşık 50 yıllık mesleki birikime sahip olan Yurdaözer, “Geçmişten geleceğe bir yol çiziyoruz. 50 yıllık tecrübemizle mesleğimize katkı sunacağız. Odanın daha sağlıklı çalışabilmesi, mesleğe ve meslektaşlarımıza daha fazla katkı sunmak ve ayrışmayı bitirmek için göreve hazırız” dedi.

HAKSIZ REKABET NEDENİ

Öncelikli hedefinin meslek, meslektaş ve stajyerlere katkı sunmak olduğunu anlatan Yurdaözer, mesleki sorunlara da dikkat çekti. Mesleki alanlarında tahsilat sorunu yaşandığını, ucuz fiyata defter tutulmasının da haksız rekabete neden olduğuna vurgu yaptı.

OTO KONTROL ZORLAŞIYOR

Ucuz defter tutup buna yönelik olarak da çok personel çalıştıranların riske girdiğini kaydeden Yurdaözer,  “Meslektaşlarımızın tahsilat işlemlerinin çözümü, haksız rekabetin giderilmesi noktasında gerekeni yapacağız. Gereğinden fazla defter tutanlar, diğer meslektaşlarının piyasada iş yapmasına engel oluyor. Defter çok olunca oto kontrol da zorlaşıyor” dedi.

ŞARTLAR ÇOK AĞIR

Mesleğe giriş şartlarının ağırlığına dikkat çeken Ömer Yurdaözer, “Üniversiteye bitiren öğrenci, mesleğe başlamak için ilgili sınava giriyor. Sınava girenlerin yüzde 30- 40’ı kazanamıyor. Kazanan üç yıl staj yapıyor. Bunun yanında yeterlilik sınavı var. Bazı stajyerler staj yaptıkları yerlerde kendi paralarını ödüyor. Stajyer için devletten teşvik istiyoruz. Stajyerin sigorta priminin ½’sini devlet karşılıyor” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.