Kozmik Radyo & Haber

Aslan: İşsiz anne-babalar çocuklarıyla güzel bir bayram yaşayamayacak!

Aslan: İşsiz anne-babalar çocuklarıyla güzel bir bayram yaşayamayacak!
279 views
26 Nisan 2022 - 17:47

CHP’li Hasan Aslan, halkın bayrama yoksulluk ve işsizlik sarmalında girdiğini söyledi.

1 YILDA AKARYAKITA 70’İN ÜZERİNDE ZAM

Zam yağmurunun dinmediğini, sadece akaryakıta son bir yılda 70’in üzerinde zam geldiğini anımsatan CHP’li iş insanı Hasan Aslan, “Petrol ürünleri 8 liradan 24 liraya kadar çıktı. Allah aşkına 12 kiloluk bir mutfak tüpünün fiyatı 1 yılda yüzde 149 artar mı? Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Yoksul yiyecek ekmeği bulsa aş bulamıyor, aş bulsa bile o aşı pişirecek tüp yok. Ülkemizde maalesef böyle bir yoksulluk dramı var” dedi.

PAZAR YERLERİNDE ÇÜRÜK SEBZE TOPLAYANLARI GELİN VE GÖRÜN

İnsanların çöpten beslendiğini, bir öğünü kurtarmak için yoksulların dağılmış pazar yerlerine akın ettiklerini anlatan Hasan Aslan, “Bunun kimse bir abartı olduğunu düşünmesin. Aksini iddia eden var ise buyurun dağılmış bir pazar yerine birlikte gidelim. O pazar yerinin dağılmasına, pazarın bitmesine az süre kala gelin de orada çürük sebze-meyve toplayanları gözünüzle görün. Bunlar, halkımıza reva mı? ” diye konuştu.

YOKSULUN TENCESİNDE AŞ YERİNE DERT KAYNIYOR

CHP’li Aslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkeyi yönetenlere göre yoksulluk abartılıyor. Başta ekmek olmak üzere tüm kuyruklar algı. Ekonomiyi gözlerdeki ışıltıya sığdıran, oradan iyiye gidiş, rahatlama, refah devşiren Nebati bakanımız ve şifa niyetine manda yoğurtlu ve en basit hesapla günlük 405 lirayı bulan tarifi vatandaşa ‘Siz de yiyin’ diye önerenlere göre sorun yok ülkede. Memleketinde masasına sacda kuzu kavurma, içli köfte, çiğ köfte, çeşit çeşit kebap, tatlı konan bakana göre, saraylarda doyanlara göre elbette sıkıntı yok ama yoksullar tencerelerinde aş yerine dert kaynatıyor.

İnanın bunların hepsi düzelecek. Bu iktidar öyle ya da böyle gidecek.   Asla umutsuz olmayın.  Bunların hepsini düzeltmeye kararlı bir genel başkanımız var.  İnanın her şey çok güzel olacak.

Bu ülkede kimliği, inancı, yaşam biçimi ne olursa olsun her meskende huzur olacak.   Güzel günler yakındır.”

Vatandaşların Ramazan Bayramını da kutlayan Aslan, “Yüz binlerce çocuk, bayramlık heyecanını yaşayamayacak, yatağının altına sakladığı bir çift bayram ayakkabısı olmayacak. Yüz binlerce çocuk, babalarından bayram harçlığı alamayacak. İşsiz anne ve babalar, çocuklarıyla güler yüzlü bir bayram sabahı yaşayamayacak. Biz, bayramlara hiç kimsenin buruk girmemesi için mücadele ediyoruz. Hiçbir güne, hiçbir bayrama, insanlar yoksulluk içinde uyanmamalı.

Adaletle yönetilen, yoksulun yanında olunan, yoksulluğu yenmek için mücadele edilen, iftira atılmayan, kul hakkı yenilmeyen günlerde kucaklaşmamız yakındır. Bayramlar, yardımlaşmanın ve dayanışmanın, huzurun, sevincin, barışın ve kardeşliğin özel günleridir. Tüm halkımızın bayramı kutlu olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.