Kozmik Radyo & Haber

RAMAZAN’IN RUHU SEYHAN’IN İFTAR SOFRALARINDA YAŞATILIYOR

RAMAZAN’IN RUHU SEYHAN’IN İFTAR SOFRALARINDA YAŞATILIYOR
253 views
25 Nisan 2022 - 12:02

Seyhan Belediyesi, iki yıllık aranın ardından farklı günlerde ve mahallelerde kurduğu iftar sofralarıyla Ramazan ayının dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmaya devam ediyor. Bugüne dek 13 mahallede kurulan iftar sofralarıyla binlerce Seyhanlı’ya ulaşılırken, Başkan Akif Kemal Akay da orucunu yurttaşlarla birlikte açıyor.

Seyhan Belediyesi, Ramazan’ın dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak amacıyla,  Küçükdikili, Gülpınar, Demetevler, Yeşilyurt, Yeşiloba, Fevzipaşa, İsmetpaşa, Şakirpaşa, Emek, Sarıhamzalı, Dağlıoğlu ve Tellidere’nin ardından 13’üncü iftar sofrasını Barbaros Mahallesi’nde kurdu.

Binden fazla yurttaşın katılımıyla kurulan iftar sofrasında,  Başkan Akay yurttaşlarla birlikte orucunu açtı.

İftar öncesinde ve sonrasında musiki dinletileri, Hacivat-Karagöz gösterileri gerçekleştirilirken, çocuklara da patlamış mısır ve limonata ikram edildi.

İftar sofrasına konuk olan yurttaşlarla sohbet edip, onların sorunlarını dinleyen Başkan Akay, Ramazan’ın dayanışma ve paylaşma duygularını bölge halkıyla birlikte yaşadı.

Narlıca, Denizli ve Gürselpaşa mahallelerinde de kurulacak iftar sofralarında 30 binden fazla yurttaşa ulaşılacak. Ayrıca Yeşilyurt Çok Amaçlı Tesis’te Ramazan ayı boyunca üniversite öğrencilerine yönelik iftar yemeği ikramı, Ramazan sonrasında da akşam yemeği olarak devam edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.