Kozmik Radyo & Haber

BAŞKAN ULUDAĞ’DAN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN ULUDAĞ’DAN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI
423 views
22 Nisan 2022 - 14:37

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 102. yıl dönümünü yayınladığı bir mesaj ile kutladı.

 Başkan Uludağ mesajında “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarih olan 23 Nisan 1920, Milletimizin Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kabul edilirken çocuklara ne kadar düşkün olduğu bilinen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü çocuklara armağan etmiştir. O tarihten bu yana da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisanı coşkuyla, heyecanla kutlamaktayız. Bugün de bu bayramı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin, milletimizin geleceği bu çocuklarımızla şekillenecektir.” dedi.

Başkan Uludağ,  23 Nisan’ın,  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile millet egemenliğinin resmen hayata geçirilmiş olması adına önemli bir gün olduğuna vurgu yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır.  Ulusal egemenlik, ulusun namusu, onuru ve şerefidir. Çocuklarımızın, Türkiye’yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğine, ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmadan mücadele edeceğine inancımız tamdır.  23 Nisan, Türk Milleti`nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.