Kozmik Radyo & Haber

Kadın hakları savunucusu Türktekin, Davutoğlu’nun başdanışmanı oldu.

Kadın hakları savunucusu Türktekin, Davutoğlu’nun başdanışmanı oldu.
338 views
20 Nisan 2022 - 12:55

Adana’yı gururlandıran bir ilk daha gerçekleşti.

Kentin öncü kadınlarından, Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Avukat Meryem Türktekin, eski Başbakanlardan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun daveti üzerine gelecek partisine katıldı.

Türktekin’in partiye katılımı gelecek partisi genel merkezinde genel başkan yardımcılarının ve Adana il teşkilatı yöneticilerinin katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. Başarılı kadınları siyasete taşımaya kararlı olduklarını vurgulayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kadınların karar mekanizmalarında eşit oranda yer almadığı sürece medeniyette istenilen seviyeye gelinemeyeceğini belirtti. Türktekin’i genel başkan yardımcılarına takdim ederek, rozetini takan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Türktekin’i başdanışmanı olarak atadığını açıkladı.

Törene katılan Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım ve Adana İl Teşkilat Başkanı Nezahat Uçak, bu atamadan dolayı hem partileri hem de Adan adına gurur duyduklarını dile getirdiler.

Türktekin, siyasetin kamu vicdanında büyük yaralar açtığı, doğru söyleyenin dokuz köyden kovulduğu bir dönemde siyasete girme kararının zor bir karar olduğunu, ancak ülkenin gidişatı karşısında böyle bir görevden kaçınamayacağını belirterek, “ Yapılan yanlışlar karşısında ‘bunlar bizdendir’ deyip susmayan, ilkeli ve duyarlı bir duruşa sahip bir liderin başdanışmanlığı görevini üstlenmekten onur duyuyorum. Bundan böyle çalışmalarıma var gücümle Gelecek Partisi çatısı altında devam edeceğim” dedi.

TKKD Adana Şube Başkanlığı görevini, derneğin apolitik kimliği gereğince bayramdan sonra ikinci başkana devredeceğini söyleyen Türktekin, kadın haklarını siyaset üstü bir konu olarak gördüğünü, derneğe katkılarına ve çalışmalarına üye olarak devam edeceğini, Gelecek Partisi çatısı altında kadın haklarına ve adalete daha büyük katkılar sunacağına inandığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.