Kozmik Radyo & Haber

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yeni Yeteneklerini Arıyor

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yeni Yeteneklerini Arıyor
386 views
18 Nisan 2022 - 11:06

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü yeni yeteneklerini arıyor. Konservatuvar, 2022 – 2023 dönemi için ilkokul yarı zamanlı, ortaokul 5. sınıf tam zamanlı düzeyinde özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ulviyye Güler sınav başvuru tarihinin 11 Nisan 2022’de başlayarak 10 Haziran 2022’ye de son bulacağını duyurdu. Başvurular devletkonservatuvari.cu.edu.tr adresinde detaylı olarak yayınlandı.

Sınav Başvuru Tarihleri 11 Nisan-10 Haziran, Sınav İse 20-24 Haziran Arasında Yapılacak

Ulusal ve uluslararası alanda birçok sanatçı yetiştiren Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla yetenek sınavı düzenliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ulviyye Güler, her yıl gerçekleştirilen yetenek sınavının bu yılda yapılacağını ifade etti. Başvuruların 11 Nisan – 10 Haziran tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Prof. Güler, sınavın 20-21-22-23-24 Haziran tarihlerinde randevulu şekilde yapılacağını ve randevu tarihlerinin ise en geç 17 Haziran tarihinde devletkonservatuvari.cu.edu.tr adresinden yayınlanacağını söyledi.

“Hijyen Kurallarına Birebir Uyuyoruz”

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında gereken hijyen kurallarına birebir uyduklarını belirten Prof. Güler, “Öğrenciler randevu sistemiyle sınava alınacak. Müzik bölümü için sınav tanıtım semineri 13-14-15-16-17 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Başvuru yapan ve seminere katılmak isteyen öğrenciler gruplara ayrılarak randevulu şekilde çağrılacak.

Randevu listeleri en geç 10 Haziran 2022 Cuma günü devletkonservatuvari.cu.edu.tr adresinde yayınlanacaktır. Bale bölümü için sınav tanıtım semineri 13-15-17 Haziran 2022 tarihinde yapılacak.  Başvuru yapan ve seminere katılmak isteyen öğrenciler gruplara ayrılarak randevulu şekilde çağrılacaktır. Randevu listeleri en geç 10 Haziran 2021 cuma günü devletkonservatuvari.cu.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.” şeklinde konuştu.

Prof. Güler, detaylı bilgilerin ve gerekli evraklara devletkonservatuvari.cu.edu.tr adresinden ulaşılabileceğini duyurdu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.