Kozmik Radyo & Haber

BAŞKAN ÇAY’DAN MECLİS ÜYELERİ VE MUHTARLARA İFTAR YEMEĞİ

BAŞKAN ÇAY’DAN MECLİS ÜYELERİ VE MUHTARLARA İFTAR YEMEĞİ
333 views
13 Nisan 2022 - 13:28

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarına aileleriyle birlikte iftar yemeği verdi.

Belediye işletmesindeki Akçatekir Yaşam Park Restaurant’ta verilen iftar yemeğine 16 mahalle muhtarı ve 11 meclis üyesi ailesiyle birlikte katıldı. Başkan Mustafa Çay ve eşi Gülşen Çay, misafirleri kapıda karşılayıp hoş geldiniz dedikten sonra her masayı tek tek gezerek sohbet ettiler.

Belediye personellerinin yapmış olduğu yemeklerden yiyerek iftarlarını açan mahalle muhtarları, Başkan Mustafa Çay’a mahalleleriyle ilgili sorunları dile getirdi. Başkan Çay ise Fen İşleri Müdür Vekili Okan Akyüz ile birlikte muhtarları dinleyerek acil olan işleri ilk sıraya koyarak ivedilikle yapılacağının sözünü verdi.

POZANTI SEVDALISI BÜYÜK BİR AİLEYİZ

İftar sonrasında kısa bir konuşma yapan Başkan Mustafa Çay, davete icap edip geldikleri için teşekkür etti. Ramazan ayının birlik ve beraberliğin, paylaşmanın bol olduğu bir ay olduğuna dikkat çeken Başkan Çay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler zaten meclis üyelerimiz ve muhtarlarımızla her zaman bir araya geliyoruz ama bu sefer de aileler olarak bir araya gelmek istedik. Pozantı’yı seven, Pozantı için çalışan büyük bir ailenin bireyleriyiz hepimiz. İlçemizdeki dört merkez mahallemiz hariç köy statüsündeki 15 mahallemize küçük de olsa mutlaka bir dokunuşumuz var. 35 bin metre kare parke taşı ihalemiz tamamlandı. Alpu ve Fındıklı Mahallemizdeki sokaklar birer birer parke taşı ile kaplandı. Sırada diğer mahallelerimiz var. Kamışlı ve Yazıcak Mahallesi sınırları içerisine 5 bin metrekarelik alana mesire alanı yapıyoruz. Allah izin verirse yaz ayına yetiştireceğiz ve vatandaşlarımızı bu yeni mesire alanımızla buluşturacağız. Yine Aşçıbekirli Mahallemize Ali Kemal Gürer Kültür Merkezi inşaatı devam ediyor. Yukarıbelemedik Mahallesinin eski okul binasını revize ederek muhtarlık binası ve köylünün mevlit ve tatlı merasimi ya da toplantı yapacağı bir mekân haline getirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu ve buna benzer çeşitli işlerle her köyümüze giriyor her sokağını karış karış geziyor ve sorunların bir bir üstesinden geliyoruz.” dedi.

İftara katılan meclis üyeleri ve muhtarlar ise, Başkan Çay’ı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.