Kozmik Radyo & Haber

CHP Milletvekilleri dur durak bilmiyor

CHP Milletvekilleri dur durak bilmiyor
278 views
12 Nisan 2022 - 13:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri, dur durak bilmiyor. Kentin tüm sorunlarına çözüm arayan CHP’li Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, bu kapsamda sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluş temsilcileri ile bir araya geliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkez yöneticilerinin önerileri doğrultusunda ekonomi kurmaylarıyla yaptıkları görüşmelerin ardından Şehit Aileleri Dayanışma Federasyonu Başkanı Emine Kunt ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden CHP’li milletvekilleri, şehit ailelerinin, daima yanında ve destekçisi olduklarını vurguladı. Federasyon ziyareti sebebiyle tüm şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine, Türkiye’ye baş sağlığı ve sabır dileyen CHP heyeti, tüm gazilere de sağlıklı, uzun ömür dileklerinde bulundu.

BİR ÇOK KESİMLE GÖRÜŞTÜLER

Daha sonra Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Adana Şube Başkanı Bilal Olpak ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Barut, Sümer, Şevkin ve Bulut, emekli astsubayların sorunlarını dinledi, çözüm önerileri sundu. Vatanı için fedakarca mücadele eden tüm asker ve polislere minnet duygularını sunan CHP’liler daha sonra Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ömür Mürsel Yalbuzdağ ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Oda Başkanı ve yönetimiyle, eczanelerdeki ilaç eksikliğinden sağlık sistemindeki yanlışlıklara kadar bir çok konuyu görüşen CHP heyeti, buradan TÜRK-İŞ Bölge Temsilciliğine geçti. Temsilci Edip Gülnar, yönetim kurulu üyeleri ve sendikaya bağlı şube başkanlarıyla işçi sınıfının ekonomik zorluklarını görüşen, CHP’liler daha sonra Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tahir Alpaslan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu. Şoför esnafının sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini sunan CHP’li Barut, Sümer, Şevkin ve Bulut, Tahir Alpaslan başkanlığındaki yeni yönetimin Adana için hayırlı olmasını diledi.

“SAĞLIĞA ERİŞİM ZORLAŞTI”

Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Ali İhsan Ökten’le de gerek Adana ve gerekse Türkiye’deki sağlık sisteminin çarpıklığına dair bir çok saptamada bulunan CHP’liler, sağlığa erişimin zorlaştığı, sağlıkçıların haklarını alamadığı bu dönemde zorlu görev üstlenen Adana Tabip Odası yönetimine teşekkür etti.

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler ve yönetim kurulu üyeleriyle de bir araya gelen CHP’li milletvekilleri, burada ağız ve diş sağlığının yanı sıra kent, bölge ve ülke sorunlarını masaya yatırdı. CHP’liler, yeni seçilen Başkan Güler ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.