Kozmik Radyo & Haber

Türkiye’de ve Avrupa’da ilk defa gerçekleştirilecek proje Adana’da…

Türkiye’de ve Avrupa’da ilk defa gerçekleştirilecek proje Adana’da…
312 views
07 Nisan 2022 - 10:57

Karataş ilçesinde kurulan Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk müteşebbis heyet toplantısı, Vali Dr. Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirildi.

Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) Organize Sanayi Bölgesinin kurulma çalışmalarında gelinen aşamanın tüm detaylarıyla ele alındığı toplantıda Vali Elban, “Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) OSB ilimize yapılacak çok güzel bir yatırım. Türkiye’de ve Avrupa’da ilk defa gerçekleştirilecek olan bu projenin Adana’da, özellikle ilimizin su ürünleri ve balıkçılık potansiyeli yüksek bir ilçesi olan Karataş’ta kurulacak olması memnuniyet verici” dedi.

Vali Elban, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yer seçimi kesinleştirilen Karataş Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) OSB’nin kuruluş protokolünün  Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından onaylanarak tüzel kişilik kazandığını belirtti.

Projenin Adana ekonomisinin yanı sıra ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını söyleyen Vali Elban, Adana’nın her alanda gelişip kalkınması için hız kesmeden çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Görüş alışverişiyle devam eden toplantıda, Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) OSB’de yapılması gereken iş ve işlemlerin süratle tamamlanması konusunda çalışmalara hız verilmesi kararlaştırıldı.

Yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.