Kozmik Radyo & Haber

YTB Çukurova Üniversitesinde Potansiyel Mezun Atölyesi Çalışması Yaptı

YTB Çukurova Üniversitesinde Potansiyel Mezun Atölyesi Çalışması Yaptı
358 views
01 Nisan 2022 - 11:44

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türkiye Mezunları Programı kapsamında Çukurova Üniversitesinde potansiyel mezun atölyesi çalışması gerçekleştirildi.  

Eğitim hayatlarına Türkiye’de devam ederek mezun olan uluslararası öğrenciler, ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetleri açısından kritik bir rol oynuyor. Bu çerçevede mezun olduktan sonra ülkesine dönen öğrencilerin Türkiye ve Türk kültürü ile olan ilişkilerinin sürdürülmesi hayati bir öneme sahip.

Bu ilişkilerin devamı noktasında kurumsal bir yapı oluşturmak ve oluşturulan projeler ile eski mezunlarla yeniden iletişim kurmak amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Türkiye Mezunları Koordinatörlüğü Çukurova Üniversitesindeki son sınıf uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.  

Yabancı Öğrencilere Sunum Yapıldı

Çukurova Üniversitesinde potansiyel mezun atölyesi çalışması gerçekleştiren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı atölyenin ilk kısmında YTB Uzmanı İsmail Özsoy ve YTB Uzman Yardımcısı Merve Solak tarafından öğrencilere Türkiye Mezunları çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirildi. 

Atölye kapsamındaki ikinci programda ülkelerine döndüklerinde Türkiye ve ülkeleri arasındaki ticari ilişkilere nasıl katkı sağlayabilecekleri konusunda Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman mezun olma durumundaki öğrenciler ile bir araya geldi. Atölye programı, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Erenoğlu’nun  “Etkin İş Arama, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi” ile son buldu. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.