Kozmik Radyo & Haber

ELMALI BOĞAZINDA SNOWBOARD ŞOVU

ELMALI BOĞAZINDA SNOWBOARD ŞOVU
166 views
31 Mart 2022 - 10:47

Çukurova’nın adeta gözbebeği olacak ve bölgenin turizm çıtasını şaha kaldıracak olan Elmalı Boğazında kar motoru ve snowboard şovu yaşandı.
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın “Elmalı Boğazı Kayak ve Yaşam Merkezi Olmalı” çağrısına karşılık veren Adana Valisi Dr. Süleyman Elban’ın bölgeye yaptığı ziyaret sonrasında olumlu gelişmeler yaşandı.
Geçtiğimiz Şubat ayında ziyaret sonrasında bölgeyi çok seven ve “Burasının kayak ve yaşam merkezi olması için elimden geleni yapacağım” diyen Adana Valisi Dr. Süleyman Elban’ın katkıları sayesinde bölgede kar motoru ve snowboard testi yapıldı.
2 bin rakımda bulunan ve 175 bin metrekarelik alana sahip olan Elmalı Boğazında yapılan testlere Adana İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Taşkın Keleş, Pozantı Kaymakamı Hüseyin Aydın, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Pozantı İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Nuri Yıldız, Pozantı İlçe Emniyet Müdürü Komiser Cem Doğaroğlu, Milli Kayakçı Babür Vatansever, Letonya’nın Adana Fahri Konsolosu kayakçı iş insanı Meriç Ekmekçi ve Kayseri Jandarma Arama Kurtarma ekiplerine bağlı Kar Motorlu Timleri katıldı.
TEST KAYAĞI YAPILDI

Kayseri Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinin kullandığı 2 adet kar motoru ile 2 bin metre rakıma çıkan Milli Kayakçı Babür Vatansever ve kayakçı iş insanı Meriç Ekmekçi çeşitli bölgelerden defalarca kayarak bölgeyi test ettiler.
ALPLER’DE BİLE BÖYLESİ ZOR BULUNUR

Test sonrasında görüşlerini açıklayan milli kayakçı Babür Vatansever, “Burada çok güzel ve geniş bir alan var. 2 kez kayma ile birlikte buralara yapılacak olan pistler ve yaşam alanları şuan da bile kafamda oluşmaya başladı. Alpler’de bile böyle bir alan zor bulunurken Toroslardaki bu eşsiz güzellik nasıl görmezden gelinmiş aklım almıyor. İyi bir çalışma ile bu bölgeye yapılacak olan pistler, evler, otel ve yaşam alanları sayesinde inanın burada turizm patlaması yaşanır.” dedi.
BAŞKAN ÇAY; İNANIŞIN ETE VE KEMİĞE BÜRÜNDÜĞÜ GÜN, BENCE BUGÜN

“Pozantı için bir milat olacağına sonuna kadar inandığım ve haykırdığım ‘Elmalı Boğazı Kayak ve Yaşam Merkezi Olmalı’ çığlığım artık adım adım sonuca doğru yol almaya başladı” diyerek açıklama yapan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Bir hayalle başladı yolculuğumuz. İnanç ve kararlılıkla da devam etti. Bir haykırıştı benimkisi gerçeklerle örülü, bu sesin duyulacağına olan inanıştı. Çok şükür sesim duyuldu. Adana Valimiz Sayın Dr. Süleyman Elban Beyefendinin geçtiğimiz günlerde bölgeyi görmek için profesyonel bir kayakçı ile alana gelmesiyle hayaller gerçeklik yoluna dümen kırdı. O inanış bugün daha da bir ete ve kemiğe büründü. Bugün de Sayın Valimizin çabası ile İlçe Kaymakamımız Hüseyin Aydın ve şahsımın koordinesinde Milli Kayakçı Babür Vatansever ve Letonya Adana Fahri Konsolosu Ve aynı zamanda profesyonel kayakçı Meriç Ekmekçi ile Erciyes Kayak Merkezinden Jandarma Genel Komutanlığına bağlı 2 adet Kar motoru ile muhteşem bir etüt çalışması yapıldı. Testler sonrasında muhteşem büyüleyici bir alan ve kar yapısına sahip, mutlaka değerlendirilmeli görüşü ortaya konuldu. Hayalin gerçeğe dönüşüyor olmasına tanık olmak bile bu kadar büyük bir keyif ve onur benim için. Bu güzellikleri yaşatmamıza olan katkıları ve sonuç almamızı sağlayacağına sonsuz güvendiğim Adana Valimiz Sayın Dr. Süleyman Elban Beyefendiye sonsuz teşekkür ediyorum.” diyerek, katkı sunanlara teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.